Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vysílač Praděd přelaďuje v srpnu

tv 4308537 640

Druhá vlna televizní digitalizace míří i do šumperského regionu. Přeladění na nový signál DBV-T2 se bude týkat vysílače Praděd, ten vypne stávající vysílání 27. srpna. Pokud je anténa namířena na vysílač Brno – Kojál, tak změna přijde již tento týden ve středu 29. července.

Česká televize musí na základě rozhodnutí vlády a mezinárodních dohod přejít na vysílací standard nazvaný DVB-T2. Nejen Česká televize, ale i všechny ostatní tuzemské televize musí proto vypnout své stávající pozemní vysílání a postupně začít v celé České republice vysílat v DVB-T2.

Přechod na DVB-T2 se týká všech, kdo přijímají televizní signál pomocí klasické pokojové nebo venkovní antény, případně společné televizní antény a dosud na modernější standard DVB-T2 nepřeladili. Diváků, kteří mají kabelovou televizi, satelit nebo sledují televizi pouze přes internet, se změny netýkají.

Co DVB-T2 divákům přinese? Všechny programy České televize jsou v DVB-T2 dostupné ve vysokém rozlišení, tedy v HD. Přechod přinese také vyšší komfort z hlediska prostorového zvuku, který byl dosud dostupný jen u satelitního či kabelového vysílání. Změny se dotknou rovněž regionálního vysílání, které bude nově dostupné po celé České republice a diváci si tak v budoucnu budou vybírat, z jaké oblasti Česka budou chtít regionální vysílání sledovat.¨

tv 3774381 640

Pro přechod na DVB-T2 není v drtivé většině případů potřeba měnit nastavení antény. Pokud není anténa nijak upravena, například. zesilovači, filtry a podobně - stačí televizi pouze přeladit. Je však potřeba mít televizi nebo set top box, který je schopný tento nový signál přijímat. Vodítkem může být třeba web Českých radiokomunikací, kde je možné zjistit, zda dané zařízení novému standardu DVB-T2 (normě DVT-T2/HEVC nebo H.265) vyhovuje. Při koupi nového přístroje je možné se řídit kulatou zlatou samolepkou s logem DVB-T2 ověřeno. Podrobné informace naleznete na webu České televize, na dotazy jsou připraveni odpovídat i operátoři na lince 261 136 113.


Vytvořeno 27.7.2020 7:23:32 | přečteno 1484x | singerova
load