Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty

V nadpise je název pro dopravní značku „V14“.  Toto kódové označení bylo předmětem otázky říjnového kola Hry civilní ochrany. Odpověď obsahovala vývěska civilní ochrany u křižovatky Bludovská Langrova. Závěr vhodného krátkého zamyšlení . Pro cyklisty a zdravý vývoj našich těl se přece jen ve veřejném prostoru něco děje, možná pomalu, ale jistě.  Vystupují tradiční svépomocné otázky : A co na to já ? Skutečně coby řidič přesednu na bicykl, ne proto abych byl  před sousedy IN, ale pro pomoc svému tělu a životnímu prostředí, a ten kilometr pro rohlíky překonám poctivě ve vyhrazeném pruhu ? Skutečně po svém vášnivém šlapání na kole, za volantem ctím, že vyhrazený pruh není parkoviště ?

Po dnech kladení věnců změna. Listopadová Hra klade otázku. Horská služba Jeseníky radí vzít sebou na výlet do přírody základní zdravotnický materiál. Zejména, když je v plánu nějaká ta míle. Je mezi tímto materiálem aluminiová folie ? Stručné připomenutí. Správná odpověď patří do kanceláře 508 v budově šumperské radnice. Přílohou odpovědi nechť je adresa vývěsky, kde byla v Šumperku odpověď zjištěna. Jedna adresa je nahoře. Další jsou: výloha čistírny u hlavní pošty, u  prodejen Hruška na Uničovské a náměstí Republiky, u křižovatky Husitská Kozinova.

Vytvořeno 24.11.2014 13:08:10 | přečteno 1332x | matusu
load