Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vydejte se na podzim po stopách Malé Vídně

20   Radnice

Na přelomu 19. a 20. stol. se městu Šumperk lichotivě přezdívalo Malá Vídeň, především díky výstavnosti a nápadné podobnosti šumperské architektury s hlavním městem tehdejší habsburské monarchie. Město Šumperk na podzim dokončí projekt prohlídkového okruhu nazvaného „Po stopách Malé Vídně“. Ten bude tvořen tabulkami s populárně-naučným textem na 24 budovách spjatých s tímto obdobím nebývalého rozkvětu města. Stezka bude doplněna letákem s mapkou a také zbrusu novou aplikací – průvodcem pro chytré mobilní telefony a tablety.

Začátek prohlídky bude od budovy Městské knihovny Šumperk v ul. 17. listopadu, dále bude pokračovat po Hlavní třídě přes náměstí Míru a skončí v Smetanových sadech. „Mezi budovami nebude chybět např. bývalá Sieglova vila, Pavlínin dvůr, budova divadla, bývalé paláce rodiny Oberleithnerů, radnice, dům U Bílého psa a Seidlův palác“ prozradil Bohuslav Vondruška z oddělení kultury a vnějších vztahů a dodal, že jednotlivé objekty budou osazeny malou tabulkou s populárně-naučným textem a dobovou fotografií domu.

„Trasa bude doplněna o leták s mapkou a popisem trasy, který zájemci dostanou např. v Informačním centru Šumperk. Zájemce si tak bude moci projít trasu kdykoliv na vlastní pěst bez doprovodu průvodce. Navíc připravujeme i interaktivního průvodce formou aplikace pro chytré telefony a tablety“, upřesnil Vondruška. Aplikace bude zdarma ke stažení pro zařízení s Androidem a iOS a bude např. spolupracovat s mapami pomocí GPS, nabídne historické i současné fotografie budov Malé Vídně a zajímavosti z jejich historie.

Rádi bychom touto cestou poděkovali majitelům jednotlivých objektů, bez jejich ochoty a spolupráce bychom nemohli nikdy projekt realizovat“ uzavřel Vondruška.

Veškeré informace k projektu najdete také na www.sumperk.cz v sekci Turista/Volný čas.

Vytvořeno 30.9.2013 12:05:42 | přečteno 2196x | matusu
load