Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vychutnejte si atmosféru Vánoc u radnice

kašna U sovy, autor: sumpersko.net

Třetí ročník Adventních dnů splněných přání vykouzlí vánoční atmosféru u radnice od neděle 16. do úterý 18. prosince. Těšit se můžete na bohatý kulturní program v podobě stylového dioráma se zvířátky a betlémem, připravena jsou divadelní a hudební vystoupení, se svým programem se představí také děti z místních mateřských a základních škol. Vánoční atmosféru ve městě umocní dva vánoční stromy, jeden u radnice a druhý na Točáku, kde jsou připraveny stánky s vánočním zbožím, svařeným vínem a jinými pochutinami. Vánočně laděnou procházku po městě můžete zakončit v parku u kašny (U sovy), kterou vánočně nasvítilo oddělení kultury ve spolupráci s oddělením komunálních služeb městského úřadu.

Adventní období u radnice zpříjemní po tři odpoledne 16., 17. a 18. prosince třetí ročník Dnů splněných přání. „V neděli po 14. hodině bude pro návštěvníky připraveno stylové dioráma, ve kterém se lidé mohou pozastavit a zažít příjemnou vánoční atmosféru při předvádění tradičních vánočních zvyků. Na podiu bude připraven program pro malé i velké návštěvníky v podobě písní a pohádek. Podvečer téhož dne nabídne dva koncerty. V 17 hodin vystoupí smíšený pěvecký sbor Oculos meos s adventními písněmi a poté mladá šumperská kapela Trocha klidu. Pondělí nabídne na podiu odpolední pásmo besídek a vystoupení mateřských škol. V 17 hodin si již tradičně můžete poslechnout pěvecký sbor Motýli u morového sloupu. V úterý odpoledne vystoupí šumperské základní školy. Závěrečnou vánoční tečkou úterního programu u radnice bude vystoupení kapely Haleluja band,“ přibližuje adventní program koordinátorka akce z oddělení kultury a vnějších vztahů Eva Rutarová.

Od pondělí 17. do středy 19. prosince proběhne u radnice tradiční prodej zabíjačkových pochutin, v pondělí od 10 hodin, v další dny již od 9. hodiny vždy do 18 hodin. „V pátek 14. a v sobotu 15. prosince pro Vás Okresní Agrární komora Šumperk ve spolupráci s městem Šumperkem připravuje Šumperské vánoční farmářské trhy. Akce se bude konat v místě obvyklých farmářských trhů, a to na Hlavní třídě mezi OD Jednota a hotelem Grand. Návštěvníci si budou moci vybírat z potravin přímo od výrobců regionálních produktů, řemeslných výrobků a dalšího zboží,“ upřesňuje Eva Rutarová. Trhy se budou konat v pátek od 9. hodiny ranní do 16. hodiny odpoledne. V sobotu pak od 9. hodiny do 14. hodiny.

Přesný program a časy akcí budou zveřejněny na stránkách IC Šumperk www.infosumperk.cz nebo na Facebooku Informační centrum Šumperk.
ikona souboruPlakát.

BOB 7627

DSC00828

Vytvořeno 7.12.2018 14:30:15 | přečteno 1781x | matusu
load