Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Volby do Evropského parlamentu- víte, proč volit?

navrh logo white 01

V květnu tohoto roku se uskuteční volby do Evropského parlamentu. Pro mnoho mladých lidí mohou být tyto volby něco nového. Po pěti letech je opět čas rozhodovat, kdo bude reprezentovat naši zemi v parlamentu Evropské unie. Aby mladí lidé věděli proč volit, koho volit a jaké to má celé význam, uskuteční se pod hlavičkou České rady dětí a mládeže a Evropské komise festival Vím, proč volím On tour.

Kampaň Vím, proč volím, která probíhala před českými parlamentními volbami v loňském roce, se letos vydala na turné po krajích České republiky. Ve 14 ti městech se uskuteční hudební koncerty, které kulturně doplní informační kampaň. První „zastávka“, kde se rozproudí politická debata a rozezní se hudba, bude dne 28. 3. v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí.  

Hned 29. 3. navštíví festival město Šumperk. Návštěvníci se mohou těšit na příjemné odpoledne a podvečer v parku na letní scéně Vily Doris. Program začne již ve 14.30 diskuzemi a workshopy. Samotné koncerty se rozezvučí kolem 17.30. „K poslechu i k tanci“ (či bujarému křepčení chcete-li) zahrají hudební skupiny The Frustrators a Memphis.

V místech konání festivalu bude možné navštívit informační stánky. Zde poskytnou nestranní odborníci zájemcům všechna fakta důležitá pro to, aby se následně jakožto voliči mohli řádně informováni rozhodnout a zvolit si svého ideálního kandidáta. Kromě informací o kandidátech se budou zájemci moci dozvědět také vše o mechanismu voleb či o významu voleb pro členské státy EU i občany samotné. Informační servis podpoří diskuze s politiky a známými osobnostmi. Program dále zpestří nejrůznější doplňkové aktivity a workshopy spřátelených neziskových organizací zaměřených na práci s mládeží.

Další informace a zajímavosti lze nalézt na webu kampaně  www.vimprocvolim.cz.

vpv 5x7banner 01

Tento projekt je financován z prostředků Evropské komise v rámci programu Mládež v akci.

EU flag yia CS 01

Vytvořeno 7.3.2014 8:17:31 | přečteno 1270x | hrachovina
load