Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Víkend ve znamení PONTISU

úvod

Obecně prospěšná společnost PONTIS si pro veřejnost připravila na závěr tohoto týdne řadu zajímavých akcí. V pátek 12. června bude od 14:00 hodin v Galerii mladých ve Vlastivědném muzeu v Šumperku slavnostně zahájena putovní výstava s názvem „Moje místo pro setkávání“ a s ní spojený křest Vzpomínkové fotoknihy.  O den později se na náměstí Jana Zajíce uskuteční zajímavá akce vhodná pro všechny generace  - 1. ročník PONTISdays

Putovní výstava 12.6.2015 „Moje místo pro setkávání“ 

IMG 7053, obrázek se otevře v novém okněNa vzniku putovní výstavy, která bude k vidění v Galerii mladých do 12. července, se za finanční podpory nadace Agrofert podíleli zaměstnanci společnosti PONTIS Šumperk o.p.s., senioři z řad veřejnosti a senioři spjatí se společností PONTIS Šumperk o.p.s. (senioři navštěvující aktivizační programy jako je trénování paměti, ruční práce, konverzace v anglickém a německém jazyce a senioři, kteří jsou členy Klubu důchodců).  Tito senioři se pravidelně scházeli se studenty ze Střední zdravotnické školy Šumperk a Střední školy sociální péče a služeb Zábřeh. Senioři studentům vyprávěli své životní příběhy, které se váží k určitým místům v Šumperku či blízkému okolí a ke kterým mají citovou vazbu. Příběhy se objeví nejen na výstavě, ale také ve fotoknize, jež může posloužit dalším generacím jako nástroj pro vzdělávání nebo jako názorná pomůcka v zařízeních sociálních služeb. Žáci výtvarného oboru při Základní umělecké škole Šumperk tyto příběhy doplní vlastními kresbami. Návštěvníci výstavy si budou moci také prohlédnout dobové fotografie jednotlivých míst Šumperka a okolí, na které senioři rádi vzpomínají. Tyto historické fotografie zapůjčilo Vlastivědné muzeum v Šumperku a pan Petr Možný. „Projekt si klade za cíl aktivizovat seniory a mladé lidi a podpořit tak mezigenerační setkávání a spolupráci,“ pospal hlavní cíl projektu ředitel společnosti PONTIS Miroslav Adámek.

1. ročník PONTISdays

V sobotu 13. června od 10:00 do 22:00 hodin čeká na děti, rodiče i seniory na náměstí Jana Zajíce řada zajímavých akcí – například lidský park, stavebnice Toobeez, hry s obřím míčem a s velkou plachtou či střelba z kuše. Připravené je i bohaté občerstvení. Zájemci z řad veřejnosti si rovněž mohou prohlédnout budovy společnosti PONTIS a dozvědět se tak, jaké služby společnost nabízí. Chybět nebudou ani hudební vystoupení.

Vytvořeno 8.6.2015 11:01:04 | přečteno 1489x | hrachovina
load