Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Velikonoční prohlášení starosty Šumperka Tomáše Spurného

Starosta - projev Velikonoce

Milí občané, letošní Velikonoce prožijeme jinak, než jsme zvyklí. Navštěvování rodiny, blízkých, koledování i výlety budeme muset oželet nebo omezit na minimum, to i přesto, že nás krásné počasí táhne ven, volá nás zahrádka, sportoviště, zvou nás nejrůznější občerstvovací okna na oblíbený pěnivý mok…


Jsou to lákadla, která se odmítají jen velmi těžko. Ano, představitelé naší země sice začínají pravidla lehce rozvolňovat, ale koronavirové nebezpečí stále trvá, počty případů na Šumpersku přibývají, určitě ještě není vyhráno. 

Když nyní vydržíme a budeme se chovat zodpovědně, ochráníme tím nejen sebe, ale především své blízké. To, že izolace pomáhá a patří mezi nejúčinnější opatření proti šíření koronaviru, se ukázalo například v Tchaj-wanu či v Jižní Koreji. Proto zkusme prosím všichni společně eliminovat nebezpečí a dodržovat omezení tak, jak jsou nastavena.

Na kontroly nejen o velikonočních svátcích jsou připraveni policisté i strážníci, kteří mohou hříšníkům udělit až desetitisícovou sankci. Věřím, že i strážci pořádku se budou držet selského rozumu, a občanům radit a upozorňovat je na nedodržení pravidel. Určitě však budou využívat svých pravomocí v případě hrubého porušení nouzového stavu. Skutečně by nebylo dobré, aby přišla další vlna nemocných, pak by místo uvolnění nouzového stavu následoval opak.

Vážení přátelé, je to na vás a vašem zdravém rozumu. Byl bych nerad, aby roušky na dlouhou vstoupili do našeho života. To vše nezáleží jen na koronaviru, ale i na nás, jak se šíření budeme disciplinovaně bránit. Vydržte, protože, co nás neskolí, to nás posílí.

Přeji vám požehnané Velikonoce, hodně sil, pozitivní energie a hlavně hodně zdraví.Vytvořeno 9.4.2020 15:45:18 | přečteno 367x | buchtova
load