Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vedení města poděkovalo Základní škole Šumavská za fungování ve stavu nouze

web1

Minulý týden si slova díků vyslechly pracovnice Veselé školky, dnes poděkování zaznělo v Základní škole v Šumavské ulici. Kompletní vedení města v čele se starostou Tomášem Spurným přišlo vyjádřit vděk pedagogům, kuchařkám a dalším provozním pracovníkům za to, že se během koronavirové krize postarali o zajištění péče o děti klíčových pracovníků ve strategických pozicích státu.


„Na město se v první dny nouzového stavu valilo spoustu informací a nespočet úkolů. Tím, že jste byli ochotní jít do rizika a vzali na sebe jeden z těch nejdůležitějších úkolů, to znamená, že jste zajistili hlídání dětí rodičů pracujících ve zdravotnictví, bezpečnostních složkách či v sociální oblasti, jste nám opravdu hodně pomohli. Za to vám patří velký dík,“ uvedl Tomáš Spurný, kterému při rozdávání květin a drobných dárečků pomáhali místostarostové Marta Novotná a Jakub Jirgl.

Podle ředitele školy Viktora Vernera fungovala krizová škola bez problémů. „I když jsme s podobným režimem fungování školy nikdy nesetkali, rodiče se chovali velice zodpovědně a děti byly moc hodné. Určitě to byla obrovská zkušenost pro všechny,“ uvedl Viktor Verner. Vysvětlil, že do školy docházely převážně děti z prvního stupně. Dopoledne se věnovaly výuce, odpoledne pak trávily nejraději venku na hřišti. „Ta byla v té době zavřená pro veřejnost, tak nás dokonce párkrát přijela zkontrolovat městská policie, kterou informoval někdo z okolí, že se zde děje něco nekalého,“ dodal ředitel školy s úsměvem.


web2
Vytvořeno 25.5.2020 15:40:53 | přečteno 670x | singerova
load