Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vánoční strom se v Šumperku rozsvítí 1. prosince

Rozsvícení 2017

Čas adventu a Vánoc se již nezadržitelně blíží. I v letošním roce si pro Vás město Šumperk připravilo řadu vánočně laděných akcí. Jednou z nich je i symbolické zahájení Vánoc v podobě rozsvícení vánočního stromu na Točáku, které se uskuteční první prosincový den od 17 hodin.

Šumperský Točák již zdobí vánoční strom, koncem listopadu zde vyrostou také vánoční domečky se svařeným vínem, punčem a jinými pochutinami. Vše tak bude připraveno na slavnostní večer v pátek 1. prosince od 17 hodin, kdy budou rozsvícením stromu symbolicky zahájeny Vánoce v Šumperku. Během večera Vás vánočně naladí koledy v podání dětí z mateřské školky Borůvka, Trio The Flash Brass a vystoupení skvělé šumperské kapely Trocha klidu. Bohatší program si město připravilo i díky Skupině ČEZ, která je hlavním partnerem akce. „Za podporu jsme rádi, díky financím od Skupiny ČEZ jsme mohli oproti loňsku připravit pestřejší program,“ řekl starosta města Zdeněk Brož. „Chtěli jsme přispět právě na rozsvícení vánočního stromu. Jako energetici a zároveň jako dobří sousedé, protože advent a Vánoce jsou právě o radosti a společném prožívání nejkrásnějších rodinných svátků,“ doplnil starostu šéf vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně Vítězslav Chmelař.

Vánoce na Točáku potrvají již tradičně až do Štědrého dne. Obvyklá provozní doba od 9 do 21 hodin (pouze na Štědrý den do 14 hodin) bude letos opět v pátky a na Mikulášský den prodloužena do 23 hodin. Kromě slavnostního rozsvícení stromu se během adventu můžete také těšit na vánoční trhy nejen s farmářským sortimentem, ale i na druhý ročník Adventních dnů splněných přání, Vánoční podvečery s divadlem a na další vánočně laděné akce. 

Loga ČEZ a Šumperk

Vytvořeno 27.11.2017 17:07:46 | přečteno 1419x | hrachovina
load