Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vánoční pohoda v Šumperku

02   Vánoční strom a morový sloup

Město Šumperk se začátkem prosince zahalí do vánoční atmosféry. V pátek 4. prosince se na nám. Míru u radnice a na „Točáku“ rozzáří vánoční stromy, o den později, v sobotu 5. prosince, se městem projde sv. Mikuláš. Obyvatelé i návštěvníci města se mohou těšit na tradiční vánoční dílničky, zabíjačku u radnice, vánoční trhy a na mnoho dalších zajímavých akcí.

Vánoce na Točáku

(křižovatka ulice Slovanské, Gen. Svobody a Hlavní třídy)  proběhnou v letošním roce od pátku 4. prosince do čtvrtku 24. prosince vždy od 9:00 do 21:00 hodin, na Štědrý den budou ukončeny již ve 14:00 hodin. Rozsvícení vánočního stromu na Točáku se uskuteční v pátek 4. prosince po 17:00 hodině. Návštěvníci šumperského Točáku se mohou těšit na tradiční vánoční nabídku pochutin, jako je například svařené víno, punč, medovina či na tradiční vánoční zboží v podobě svíček, vánočních ozdob, jmelí apod. Stejně jako loni budou moci návštěvníci pít oblíbené svařené víno. Ve dnech 11. a 12. prosince se jeden domeček uvolní prodejcům z partnerského města Bad Hersfeld, kteří návštěvníkům nabídnou tradiční vánoční štoly.

Vánoce u radnice

Kromě vánočního sortimentu, svařeného vína, medoviny a dalších pochutin se návštěvníci mohou těšit také na tradiční zabíjačku u radnice, třetí ročník Vánočního zvonění a vánočních dílniček, které město Šumperk připravuje ve spolupráci se SVČ Doris.  „Ve dnech 14. – 16. prosince budou na nám. Míru u radnice v době od 10:00 do 18:00 hodin připraveny pro milovníky tradiční gastronomie Zabíjačkové trhy u radnice, v rámci nichž budou nabízeny zabíjačkové speciality,“ informuje Eva Rutarová z oddělení kultury a vnějších vztahů.  V pondělí 14.12.2015 v 17:00 hodin již tradičně zazpívá u vánočního stromu u radnice dětský sbor Motýli. Letošní třetí ročník šumperského Vánočního zvonění a vánočních dílniček u radnice chystá město Šumperk ve spolupráci se SVČ Doris na úterní odpoledne 15.12. V rámci této akce si od 14 hod. SVČ Doris připraví dílničky pro děti, v nichž si děti budou moci vytvořit vánočně laděné výrobky. V 17:00 hod. bude zahájeno šumperské Vánoční zvonění. „Rádi bychom tímto oslovili občany, aby se v danou dobu dostavili k radnici, přinesli si s sebou zvoneček a pomohli nám s kouzlením vánoční atmosféry,“ dodává Rutarová. V 17:30 vánoční zvonění zakončí  koledy v podání dechového orchestru ZUŠ.  Ve středu 16.12.2015 odpoledne  vánoční pohodovou atmosféru dokreslí v 15:00 hodin vystoupení dětí z MŠ Sluníčko a v 15:30 vystoupení dětí z MŠ Pohádka.

Setkání se sv. Mikulášem

Setkání se sv. Mikulášem je naplánováno na sobotu 5. prosince. Průvod v čele se sv. Mikulášem vyrazí v 17 hodin od hotelu Grand po Hlavní třídě až na Náměstí míru k radnici, kde bude připravený krátký doprovodný program. Tuto akci pořádá Charita Šumperk ve spolupráci s Římskokatolickou farností Šumperk.

Vánoční trhy na Hlavní třídě

Ve dnech 18. a 19. 12. proběhnou dvoudenní vánoční trhy připravované ve spolupráci s Ing. Lucií Hoškovou. Trhy bohaté na vánoční a farmářský sortiment se budou konat na Hlavní třídě v místě tržiště s ovocem a zeleninou.

Případné změny programu jsou vyhrazeny. Přesný program akce bude zveřejněn na webu města a na plakátech.

Vánoce 2015 tisk A2, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 30.11.2015 15:53:05 | přečteno 2209x | hrachovina
load