Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vánoce v Šumperku 2016

Vánoce 2016

Čas Adventu a Vánoc se nezadržitelně blíží. I v letošním roce si město Šumperk pro své obyvatele i pro návštěvníky připravilo řadu akcí, které pomohou vykouzlit tu pravou vánoční atmosféru. Těšit se můžete na tradiční Vánoce na tzv. Točáku. Na vánoční trhy nejen s farmářským sortimentem, ale i na řadu novinek v podobě Adventních dnů splněných přání a vánočních podvečerů s divadlem. Šumperské Vánoce budou slavnostně zahájeny rozsvícením vánočního stromu na tzv. Točáku v pátek 2. prosince po 17. hodině.

Během slavnostního rozsvícení vánočního stromu se můžete zaposlouchat do adventních písní v podání pěveckého sboru Oculos meos. Vánoce na Točáku, na místě, kde se lidé rádi o Vánocích setkávají, potrvají až do Štědrého dne. Točák nabídne návštěvníkům vánoční domečky s nejrůznějšími pochutinami, můžete zde ochutnat např. svařené víno, punč, nebo si zakoupit pěkný vánoční dárek.

Město Šumperk si v letošním roce připravilo i řadu novinek. Poprvé ve spolupráci s Divadlem Šumperk nabídne po dva páteční podvečery 9. a 16. prosince bohatý program na Hlavní třídě u divadla. V pátek 9. prosince v 16 hodin zahájí podvečer pěvecké sdružení TapTýda a přibližně v 16:45 se představí herci šumperského divadla, v jejichž podání zazní nejen koledy a vánoční písně. Druhý pátek, tedy 16. prosince, zahájí v 16 hod.  kapela Flexible a v 16:45 vystoupí Faana - mladý talentovaný hudebník ze Šumperka, který svůj zpěv doprovodí kytarou.  Další vánoční akci letos nabídne Spodní prádlo Mertl ve spolupráci s městem Šumperkem v nedělní a pondělí odpoledne 11. a 12. prosince. V neděli po slavnostním zahájení v 16 hod. na podiu u radnice vystoupí A.M.Úlet společně s The Addams Sisters, kteří svůj adventní koncert spojí s povídáním o adventu, o jeho vzniku a tradicích. V 17:45 program zakončí promítaná pohádka. Pondělí nabídne na podiu odpolední pásmo besídek a vystoupení mateřských a základních škol ze Šumperka.. V 17 hod. již tradičně vystoupí pěvecký sbor Motýli u morového sloupu a poté opět na podiu po půl šesté můžete shlédnout hranou pohádku na rozloučenou. Závěrečnou vánoční tečkou bude hromadné vypouštění balonků přání.

I o letošních se mohou lidé těšit na vánoční a farmářské zboží na již tradičních trzích na Hl. třídě. Vánoční trhy proběhnou ve dnech 16. a 17. prosince. Novinkou letošního roku bude prezentace Kvalitních potravin, které bude zastřešovat SZIF (státní zemědělský a intervenční fond) a návštěvníci se tak budou moci seznámit s výrobky, které získaly ocenění kvality KLASA a Regionální potravina. Co se týče ostatních stánků, zde se mohou návštěvníci těšit zejména na prodejce, které již znají z Farmářských trhů. Ty organizuje ve spolupráci s městem Ing. Lucie Hošková.

 
Vytvořeno 22.11.2016 10:27:40 | přečteno 2636x | hrachovina
load