Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vánoce na Točáku a Šumperské vánoční zvonění u radnice

Logo města Šumperka

Vánoce na Točáku proběhnou v letošním roce od pátku 29. listopadu do úterý 24. prosince vždy od 9:00 do 21:00 hodin, na Štědrý den budou ukončeny již ve 14:00 hodin. Kromě vánočního sortimentu, svařeného vína, medoviny a dalších pochutin se návštěvníci mohou těšit také na tradiční zabíjačku u radnice a doprovodný kulturní program včetně letošní novinky, kterou město Šumperk připravilo ve spolupráci se SVČ Doris a restaurací U Bílého psa, s názvem Šumperské vánoční zvonění.

První rozsvícení vánočního stromu na Točáku se uskuteční v pátek 29. listopadu od 17:00 hodin. Návštěvníci šumperského Točáku se mohou těšit na tradiční vánoční nabídku pochutin jako je například svařené víno, punč, medovina či na tradiční vánoční zboží v podobě svíček, vánočních ozdob, jmelí apod. Stejně jako loni budou moci návštěvníci pít oblíbené svařené víno z nových, pro letošní Vánoce speciálně vytvořených, vánočních hrníčků. „ Ve dnech 13. – 14. prosince se jeden domeček uvolní prodejcům z partnerského města Bad Hersfeld, kteří návštěvníkům nabídnou tradiční vánoční štoly,“ sdělila referentka oddělení kultury a vnějších vtahů Eva Rutarová, organizátorka vánočních trhů.

Ve dnech 16. – 18. prosince budou na nám. Míru u radnice v době od 10:00 do 18:00 hodin připraveny pro milovníky tradiční gastronomie Zabíjačkové trhy u radnice, v rámci nichž budou nabízeny zabíjačkové speciality. V pondělí 16.12.2013 v 17:00 hodin již tradičně zazpívá u vánočního stromu u radnice dětský sbor Motýli. „ Letošní vánoční novinkou je akce s názvem Šumperské vánoční zvonění u radnice, kterou město Šumperk připravilo ve spolupráci se SVČ Doris a restaurací U Bílého psa.  V rámci této akce si na odpoledne 17.12. od 14:00 do 18:00 hodin  SVČ Doris připravilo 4 dílničky pro děti, v nichž si děti budou moci vytvořit vánočně laděné výrobky a vyhrát nebo si zakoupit perníček „Šumperáček“ u stánku kavárny U Bílého psa. Ve středu 18.12.2013 odpoledne  vánoční pohodovou atmosféru dokreslí v 15:15 hodin vystoupení dětí z MŠ Pohádka. V 16.30 hodin proběhne letos poprvé vánoční zvonění u radnice, kterým by město chtělo opět ve spolupráci se SVČ Doris a kavárnou U Bílého psa založit novou vánoční tradici. Rádii bychom tímto oslovili občany, aby se v danou dobu dostavili k radnici, přinesli si s sebou zvoneček a pomohli nám s kouzlením vánoční atmosféry. V 17:00 vánoční zvonění zakončí  koledy v podání dechového orchestru ZUŠ . Po celu dobu bude kavárna U Bílého psa nabízet tradiční občerstvení. Případné změny programu jsou vyhrazeny. Přesný program akce bude zvěřejněn na webu města www.sumperk.cz a na plakátech,“ informovala Rutarová.

Další prosincové akce

1.12. Adventní koncert v kostele sv. Jana Křtitele
5.12.Setkání se sv. Mikulášem u radnice
6.12. Mikulášský den ve Vlastivědném muzeu
8.12. Adventní koncert v kostele sv. Barbory
12.12. Koncert MŠ Veselá školka v klášterním kostele
14.12. Vánoční koncert ŠDS Motýli v DK Šumperk
15.12. Adventní koncert v klášterním kostele
16.12. Zpívání ŠDS motýli u radnice
22.12. Adventní koncert v evangelickém kostele
25.12. Česká mše vánoční v klášterním kostele
Vytvořeno 18.11.2013 14:32:45 | přečteno 1998x | hrachovina
load