Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vánoce 2014

Vánoce 2014

Rozsvícení vánočního stromu na Točáku se uskuteční již tento pátek 5.12.2014. Město Šumperk si pro Vás také připravilo druhý ročník Vánočního zvonění a novinku v podobě vánočních trhů na Hlavní třídě.

Vánoce na Točáku proběhnou v letošním roce od pátku 5. prosince do středy 24. prosince vždy od 9:00 do 21:00 hodin, na Štědrý den budou ukončeny již ve 14:00 hodin. Kromě vánočního sortimentu, svařeného vína, medoviny a dalších pochutin se návštěvníci mohou těšit také na tradiční zabíjačku u radnice, druhý ročník Vánočního zvonění a vánočních dílniček, které město Šumperk připravuje ve spolupráci se SVČ Doris. Letošní novinkou budou dvoudenní vánoční trhy připravované ve spolupráci s Ing. Lucií Hoškovou. Trhy bohaté na vánoční a farmářský sortiment se budou konat na Hlavní třídě v místě tržiště s ovocem a zeleninou ve dnech 19. a 20.12..

První rozsvícení vánočního stromu na Točáku se uskuteční v pátek 5. prosince po 17:00 hodině. Návštěvníci šumperského Točáku se mohou těšit na tradiční vánoční nabídku pochutin, jako je například svařené víno, punč, medovina či na tradiční vánoční zboží v podobě svíček, vánočních ozdob, jmelí apod. Dne 6. prosince se jeden domeček uvolní prodejcům z partnerského města Bad Hersfeld, kteří návštěvníkům nabídnou tradiční vánoční štoly.

Ve dnech 15. – 17. prosince budou na nám. Míru u radnice v době od 10:00 do 18:00 hodin připraveny pro milovníky tradiční gastronomie Zabíjačkové trhy u radnice, v rámci nichž budou nabízeny zabíjačkové speciality. V pondělí 15.12.2014 v 17:00 hodin již tradičně zazpívá u vánočního stromu u radnice dětský sbor Motýli. Letošní druhý ročník šumperského Vánočního zvonění a vánočních dílniček u radnice chystá město Šumperk ve spolupráci se SVČ Doris na úterní odpoledne 16.12. V rámci této akce si od 14 hod. SVČ Doris připraví  dílničky pro děti, v nichž si děti budou moci vytvořit vánočně laděné výrobky. V 17:00 hod. bude zahájeno šumperské Vánoční zvonění. Rádi bychom tímto oslovili občany, aby se v danou dobu dostavili k radnici, přinesli si s sebou zvoneček a pomohli nám s kouzlením vánoční atmosféry. V 17:30 vánoční zvonění zakončí  koledy v podání dechového orchestru ZUŠ.  Ve středu 17.12.2014 odpoledne  vánoční pohodovou atmosféru dokreslí v 15:00 hodin vystoupení dětí z MŠ Pohádka a v 15:30 dětí z MŠ Sluníčko. Případné změny programu jsou vyhrazeny.

Vytvořeno 2.12.2014 10:18:55 | přečteno 1258x | hrachovina
load