Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Václav Hudeček a jeho hosté rozezní klášterní kostel

Světoznámý houslový virtuos Václav Hudeček, přední český cembalista Martin Hroch a mladý talentovaný klavírista Jan Schulmeister vystoupí společně s renomovaným Wihanovým kvartetem v neděli 11. listopadu od 18 hodin na benefičním koncertě u příležitosti 100. výročí založení samostatného československého státu v klášterním kostele Zvěstování Panny Marie v Šumperku.

„Sólista prestižních světových orchestrů, držitel řady významných ocenění, Václav Hudeček zahájil svoji strmě stoupající kariéru mezi českou a mezinárodní interpretační elitou v šedesátých letech. Legenda českého houslového umění společně se členem Britské cembalové společnosti v Londýně, Martinem Hrochem, pianistou Janem Schulmeisterem a Wihanovým kvartetem, rezidenčním souborem londýnské Trinity College of Music, rozezní prostor šumperského kostela," sdělil pořadatel koncertu.

Je mi velkou ctí, že mohu podpořit tento bohulibý projekt a jsem velmi rád, že se pro televizní vysílání podaří zachytit kus našeho kulturního dědictví, spojení krásné hudby v prostředí výjimečného prostoru klášterního kostela v Šumperku," dodal Václav Hudeček.

Záznam koncertu pak pořídí TV Noe a diváci jej budou moci zhlédnout v únoru 2019 jako koncert z cyklu Má vlast. Vstupné na koncert se vybírat nebude, kapacita klášterního kostela je však omezena. Kostel bude zpřístupněn od 17:30 hodin.

Foto: archiv Spolek múzických umění

1

2

3

4

Vytvořeno 12.11.2018 7:45:41 | přečteno 1791x | hrachovina
load