Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V Šumperku se otevřelo Informační centrum pro mládež

icm 3

Informační centrum pro mládež vzniklo při Akademii Jana Amose Komenského v Šumperku. Cílem centra je poskytovat informace mládeži končící základní povinnou školní docházku. Hlavní náplní informačního centra pro mládež je poskytování informací v oblasti vzdělávání v ČR a v zahraničí včetně poradenství s výběrem středních a vysokých škol, jazykového vzděláváním s možností  vykonání mezinárodních jazykových zkoušek a v neposlední řadě pak poradenství v oblasti uplatnění se na trhu práce ve spolupráci s místními zaměstnavateli.

icm 1, obrázek se otevře v novém okněInformační centrum pro mládež Šumperk (ICM Šumperk) vzniklo se začátkem školního roku 2012/2013 při neziskové organizaci - Akademii Jana Amose Komenského v Šumperku. Patří do sítě informačních center v rámci celé ČR, která jsou metodicky řízena Národním informačním centrem pro mládež (NICM). NICM je jedním z oddělení Národního ústavu pro vzdělávání a je přímo řízenou organizací Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy. ICM Šumperk vzniklo z potřeby poskytovat informace mládeži končící základní povinnou školní docházku a stojící před rozhodnutím "co dál".

Hlavní náplní informačního centra je poskytování informací mládeži v oblasti vzdělávání v ČR a v zahraničí včetně poradenství s výběrem středních a vysokých škol, jazykového vzděláváním s možností  vykonání mezinárodních jazykových zkoušek a v neposlední řadě pak poradenství v oblasti uplatnění se na trhu práce ve spolupráci s místními zaměstnavateli. Kromě toho informační centrum nabízí i služby - kopírování dokumentů, tisk, vazbu seminárních prací apod. Studenti, ale i žáci základních škol si v informačním centru mohou zakoupit studentské a žákovské slevové karty ISIC, které jsou jako jediné celosvětově uznávané doklady, prokazující statut studenta střední, vyšší odborné nebo vysoké školy a vybraných jednoletých pomaturitních studijních oborů. V informačním centru si mohou zakoupit karty také učitelé MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ, i pomaturitního studia, pro které jsou určeny karty ITYC. Na karty je možné získat mnoho zajímavých slev v oblasti cestování, kultury, sportu a volného času. ITYC je taktéž jediný mezinárodně uznávaný doklad učitelské profese.

icm 5, obrázek se otevře v novém okněICM Šumperk spolupracuje s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze, která má v Šumperku konzultační středisko, a jako jediná veřejná univerzita zajišťuje v regionu studium ekonomického oboru bakalářského a navazujícího magisterského studia kombinovanou formou. Studenti mohou v ICM získat užitečné informace týkající se psaní bakalářských a diplomových prací, tvorbě odborných rešerší včetně překladů anotací.  ICM Šumperk se snaží zpřístupnit všem mladým lidem i široké veřejnosti informační zdroje a informace jako takové a zároveň jim také nabízí inspirativní prostor pro práci s informacemi a pro hodnotné trávení volného času.

Více informací na www.icm-sumperk.cz.

Vytvořeno 15.4.2015 9:31:01 | přečteno 1696x | hrachovina
load