Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V Šumperku naleznou oběti trestných činů pomoc

Okradli Vás, nebo podvedli? Stali jste se obětí násilného trestného činu? Kladete si otázku, proč se to muselo stát zrovna Vám? Nevíte, kam přesně se s Vaší tíživou situací obrátit o radu nebo o pomoc? V Šumperku Vám pomůže Poradna pro oběti trestných činů, která je nově otevřena.

„O obviněného bývá postaráno, kdy je mu např. v případě nemajetnosti přidělen obhájce. Oběť ale často zůstává osamocená, neví na koho se obrátit a často nezná svá práva. Naším cílem je tuto nerovnováhu alespoň částečně napravit“, komentuje otevření poradny její pracovník David Přichystal.

Vysvětlíme Vám všechna práva, poradíme s náhradou škody či s odškodněním, pomůžeme s pochopením celého trestního řízení, nebo Vás můžeme doprovodit na jednání. Součástí služeb je i psychická podpora při zvládání svízelné životní situace, případně informace o dalších odborných službách. Služby poskytujeme naprosto anonymně a bezplatně a může je využít každý, kdo se cítí být obětí trestného činu, nehledě na věk, pohlaví či způsobenou újmu.

Všechny tyto služby jsou poskytovány v rámci projektu „Proč zrovna já? II., realizovaného Probační a mediační službou, která na projekt získala finance z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Poradna je na ul. Nemocniční 1852/53, v 1. patře budovy Ministerstva zemědělství (vchod A). Bez nutnosti objednání je otevřena v úterý od 8 do 11 hodin a ve čtvrtek od 13 do 16 hodin. Poradce lze kontaktovat také telefonicky na čísle 725 807 042 nebo přes email prichystal.pms@gmail.com a to i mimo otevírací hodiny.

ikona souboruLeták.

Vytvořeno 30.8.2017 12:24:32 | přečteno 851x | matusu
load