Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V Sadech 1. máje v Šumperku se prezentovali poskytovatelé sociálních služeb

Ve středu 22. května v době od 10:00 do 17:00 hodin se v letním divadle Vily Doris a v přilehlém parku Sady 1. máje uskutečnila akce s názvem Veletrh sociálních služeb, kterou uspořádalo město Šumperk ve spolupráci s poskytovateli sociálních služeb v Šumperku a okolí. Návštěvníci se na veletrhu měli možnost seznámit s nabídkou služeb jednotlivých poskytovatelů.

Veletrh zahájili představitelé města Šumperka starosta Zdeněk Brož a místostarosta Marek Zapletal. „Jsem hrdý na úroveň sociálních služeb v Šumperku. Klíčové slovo v této oblasti je spolupráce a myslím, že právě spolupráce se nám v této oblasti daří. Myslím, že každý, kdo  hledá pomoc, odpovídající sociální službu v Šumperku a okolí najde.  Bez všech sociálních a terénních pracovníků by to nešlo a touto cestou bych jim rád poděkoval, “ sdělil starosta Zdeněk Brož na otázku moderátorky Hany Pískové, jak je spokojen s úrovní poskytování sociálních služeb v Šumperku.

V Sadech 1. máje se představilo celkem 21 poskytovatelů sociálních služeb. Návštěvníci si mohli například ve stánku Šumperské nemocnice přímo na místě nechat zjistit krevní skupinu, hladinu glykemie či krevní tlak. Ve stánku společnosti Pontis pak měli možnost vyzkoušet si paměťová cvičení, která jsou využívána při práci se seniory.  Kompletní přehled sociálních a návazných služeb poskytovaných na území města Šumperka zahrnující i společnosti, které své služby na veletrhu prezentovaly, najdete zde. Prezentační odpoledne bylo doplněno zábavným programem, v rámci kterého předvedli své taneční i hudební umění žáci ze ZŠ a SŠ Pomněnka, mažoretky SANY, mažoretky seniorky Bohdíkov, taneční skupina Tornádo, děti z tanečního klubu NEXT či hudební skupina BEG BIE Country. Celou akcí provázeli moderátoři Hana Písková a Dušan Ščambura.

Veletrh sociálních služeb se uskutečnil v rámci Projektu „Rozvoj procesu komunitního plánování sociálních služeb v Šumperku“, který navazuje na předešlý projekt realizovaný v letech 2005-2007.Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Logo oplz2

Vytvořeno 29.5.2013 9:17:30 | přečteno 1255x | hrachovina
load