Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V porodnici se rodí více dětí než loni

child 3308816 640

Během první poloviny letošního roku se v Nemocnici Šumperk narodilo více dětí než za stejné období v loňském roce. Od 1. ledna do 30. června zdravotníci pomohli na svět 434 novorozencům, z toho 212 holčičkám a 222 chlapečkům.

Nejčastější jména, která dostávaly holčičky, jsou Eliška, Tereza a Anna. Mezi ta méně obvyklá patřily Apolena, Mabel, Leticia, Agnes, Olivie a Meda. Nejčastější jména chlapců byla Jakub, Tomáš a Jan. Z těch neobvyklých potom Lionel, Dorian, Christian a Julián.

Po loňském poklesu nabrala porodnost v Olomouckém kraji opět pozitivní směr. Za letošních prvních šest měsíců přišlo v šesti porodnicích v regionu na svět 3 220 dětí, to je o 212 více než ve stejném období roku 2019.


Ze statistik vyplývá, že průměrný věk maminek zůstává vysoký, dnes rodí běžně i ženy starší 45 let. Průměrný věk rodiček se ale až do roku 2018 průměrně zvyšoval až na 30,7 roku, přičemž loni se snížil o desetinu. První dítě si ženy pořizují v průměrném věku 28,8 roku, což je rovněž o desetinu méně než v roce 2018.

baby 1538342 640


Vytvořeno 22.7.2020 9:57:53 | přečteno 515x | singerova
load