Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V pondělí bude státní smutek, rozezní se sirény

V pondělí 3. února se v pravé poledne rozezní po celé zemi sirény. Vláda České republiky na tento den vyhlásila státní smutek k uctění památky zesnulého předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery. Zároveň budou na veřejných budovách vyvěšeny státní vlajky na půl žerdi.

„O spuštění sirén, kterých je po celém území republiky více než osm tisíc, se postarají členové hasičských záchranných sborů. V souvislost s tím bude zrušena pravidelná zkouška sirén, která by měla proběhnout ve středu 5. února,“ uvedla Nicole Studená, tisková mluvčí generálního ředitelství HZS ČR.

Jednotný systém varování zajišťuje a provozuje Ministerstvo vnitra, tento úkol plní generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Zákon stanovuje pouze jediný varovný signál „Všeobecná výstraha“, který je vyhlašován kolísavým tónem sirény po dobu 140 vteřin a může zaznít třikrát po sobě v cca tříminutových intervalech. Po tomto signálu bezprostředně následuje tísňová informace, kterou se sdělují obyvatelstvu údaje o nebezpečí, mimořádné události a opatření k ochraně obyvatelstva. Tísňová informace může být zprostředkována sirénou nebo hromadnými sdělovacími prostředky.

Nepřerušovaný tón, který zazní dne 3. února, nepatří mezi varovné signály, používá se také k pravidelné zkoušce sirén, která probíhá zpravidla každou první středu v měsíci.

Vytvořeno 31.1.2020 13:24:27 | přečteno 1598x | hrachovina
load