Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V nemocnici testují třicet osob za den

Nemocnice Šumperk - odběrové místo

Zhruba třicet osob otestuje Nemocnice Šumperk ve všední den, o víkendu a o svátcích počty testovaných klesají zhruba na polovinu. Zdravotníci také odebírají vzorky pro testování v terénu, do kterého nemocnice zapojila vlastní vozidlo i posádku. 

V prvním dubnovém týdnu byli přijati na infekční oddělení Nemocnice Šumperk pacienti s diagnózou Covid-19. Jsou a nadále dle potřeby budou hospitalizování na speciálně připraveném infekčním oddělení zcela odděleně od všech ostatních provozů. Diagnóza Covid-19 se objevila taktéž u pacientky, která byla do naší nemocnice přeložena z jiného zdravotnického zařízení,“ informoval manažer pro vnější vztahy Nemocnice Šumperk Zdeněk Brož. 

Zároveň ujistil veřejnost, že vedení nemocnice činí veškeré kroky a opatření k tomu, aby se každý pacient, který nemocnici navštíví, cítil bezpečně. 

Nemocnice Šumperk je v případě uvolnění nařízení vlády připravena přijímat pacienty na neakutní operační zákroky a léčbu, která byla v minulých týdnech odložena. „Do této chvíle však platí nařízení vlády, podle kterého jsme neakutní zákroky omezili a rozšířili kapacitu pro pacienty s koronavirem. V případě změny postoje vlády jsme připraveni v co nejkratším čase reagovat,“ sdělil Zdeněk Brož. 

Areál nemocnice je stále uzavřen, jediný přístup je hlavním vchodem z ulice Nerudovy. Pacienti projdou u hlavního vchodu stanovištěm ostrahy, dále pak kontrolním bodem, na kterém proběhne základní vyšetření a poté je pacient odeslán na příslušné oddělení. Na všech odděleních stále trvá přísný zákaz návštěv, opodstatněné výjimky povoluje výhradně primář oddělení. Stejné opatření platí i v objektech Interny Zábřeh. Také pacienti nemají dovoleno opouštět oddělení, na kterých jsou hospitalizováni. 

Vedení Nemocnice Šumperk si je plně vědomo odpovědnosti za zdravotní a sociální péči o spádový obvod, ve kterém žije 200 tisíc obyvatel. Veškeré kroky Nemocnice Šumperk jsou vedeny snahou zajistit co nejlepší podmínky pro tyto naše spoluobčany. V současné době stále trvají veškerá bezpečnostní opatření, která byla přijata v minulých týdnech s jediným cílem – ochránit pacienty a personál před nákazou koronavirem,“ sdělil Zdeněk Brož. 

Podle starosty města Tomáše Spurného si město velice váží úzké spolupráce s Nemocnicí Šumperk i toho, jak ke koronavirové krizi přistoupila. „Jsem si vědom toho, kolik energie i nemalých finančních prostředků tato epidemiologická krize nemocnici stála. Nejen vedení nemocnice, ale i všem zdravotníkům i nezdravotnickým zaměstnancům patří obrovský dík za jejich svědomitý a důkladný přístup a nadstandardní úsilí v boji proti Covidu-19,“ uvedl Tomáš Spurný.


Vytvořeno 17.4.2020 12:53:15 | přečteno 846x | buchtova
load