Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Uzavírá se projekt INTEGRA-CE, podporované zaměstnávání v okrese Šumperk

ressef

Projekt určený pro šumperský region INTEGRA-CE, hrazený z prostředků Evropské unie a Ministerstva práce a sociálních věcí,  vstoupil do své závěrečné fáze. Mladí nezaměstnaní dostali možnost se do něj zapojit prostřednictvím Úřadu práce Šumperk. Realizátor projektu je nezisková organizace RES-SEF, o. s., která fungovala v roli prostředníka v programu na podporu zaměstnanosti.  Do projektu se během dvou let zapojilo více než 64 účastníků, jednalo se o mladé lidi ve věku od 18 do 26 let, kteří jsou znevýhodněni na trhu práce. Většina z nich absolvovala stáže  u  různých zaměstnavatelů, kteří jim tak umožnili získat potřebnou praxi. Zmíněnému projektu vyšlo vstříc dvaadvacet společensky odpovědných firem, institucí i OSVČ z okresu Šumperk, jednalo se například o Fortex, Domov důchodců Šumperk, podnik Siemens a mnoho dalších.

Podporované zaměstnávání je efektivní metoda pro osvojení nebo znovuzískání pracovních návyků.  „Pro mladé lidi často může znamenat nový start, který jim zároveň umožní získat nové dovednosti. Ty je pak mohou motivovat k odpoutání od života závislého na podpoře v nezaměstnanosti, případně na sociálních dávkách,“ vysvětlil předseda šumperského občanského sdružení RES-SEF Bc. Miloslav Kubíček.

 Účastníci zařazení do projektu nejdříve absolvovali teoretickou část, následovala ta praktická na různých pozicích ve výše zmíněných podnicích. Odborný personál střediska INTEGRA se od října 2011 do konce září 2013 věnoval účastníkům s náležitou péčí a zcela jistě tak zásadním způsobem přispěl k naplnění cíle projektu -  vytvoření dvou desítek nových pracovních míst.

 „Jsem velmi rád, že se nám podařilo dosáhnout cíle v nelehkých podmínkách. Rád bych touto cestou poděkoval všem účastníkům a podpořeným zaměstnavatelům za ochotu a pochopení, kterého se nám dostalo,“ zhodnotil projekt Miloslav Kubíček.

Společné logo esf eu oplzz ressef
Vytvořeno 13.9.2013 10:18:51 | přečteno 1306x | hrachovina
load