Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Úřad s úsměvem

urad s usmevem

Pan Zdeněk Brož, starosta města Šumperk společně s tajemníkem městského úřadu Petrem Holubem, za účasti vedoucích zaměstnanců městského úřadu a členů zastupitelstva převzali 20. prosince 2012 z rukou zástupců společnosti MVS projekt ocenění Úřad s úsměvem v druhém nejvyšším stupni.

Pan starosta Zdeněk Brož ocenění komentuje slovy: "Vážím si práce městského úřadu, všech jeho zaměstnanců a jsem velmi potěšen získáním takovéhoto ocenění."

Tajemník úřadu Petr Holub k tomu dodává: "Ne vždy dokážeme každému vyhovět, protože jsme vázáni zákony, které nemůžeme překročit. O to více pro nás toto ocenění znamená. Je to určitá forma sdělení, že jsme se vydali správnou cestou a to nejen cestou spokojených klientů, ale také snad spokojených zaměstnanců. Zároveň si uvědomuji, že nejsme v cíli a budeme se snažit udržet kontinuitu tohoto procesu a získat tak ocenění stupně nejvyššího."

Smyslem iniciativy Úřad s úsměvem je zlepšovat přístup organizací veřejné správy ke klientům a veřejnosti. Pro získání druhého stupně Úřadu s úsměvem je potřeba absolvovat audit zákaznické orientace formou Mystery Client šetření, zajistit výběr dotazníků spokojenosti „reálných“ klientů, na základě zjištěných výsledků zpracovat závazné interní standardy zákaznické orientace a v neposlední řadě zajistit činnost týmu pro zlepšování zákaznické orientace a každoročně předložit důkazy o jeho činnosti, realizovaných opatřeních a zlepšeních.

Na dosažení ocenění pracovali zaměstnanci městského úřadu s podporou vedení města postupně od roku 2009.Na Městském úřadu v Šumperku bylo k 1. 12. 2012 provedeno a vyhodnoceno 202 osobních mystery šetření, 188 telefonických kontaktů, 205 e-mailových kontaktů a 3102 dotazování klientů odcházejících z budovy úřadu. V prvním kroku na základě doporučení auditu přístupu k zákazníkům byly v týmech složených ze zaměstnanců připraveny Standardy jednání pracovníků ke klientům a vybraní zástupci MěÚ se podívali na svůj úřad očima občanů a zaměřili se na zlepšování uživatelsky přívětivého prostředí (orientační systém, místa k sezení, informace o nepřítomnosti, přepojování telefonů atd.). V dalších etapách také díky podpoře Evropského sociálního fondu pokračoval úřad ve změnách systému řízení lidských zdrojů, zapojování zaměstnanců do zlepšování kvality poskytovaných služeb. Současně na základě účasti v Benchmarkingové iniciativě 2005 neustále vyhodnocují vlastní efektivitu, náklady a výkonnost ve srovnání se sedmdesáti dalšími úřady v České republice.

Certifikaci, šetření Mystery Client a veškerý servis organizacím veřejné správy, které usilují o dobré jméno v očích zákazníků a kvalitní služby, zajišťuje společnost MVS Projekt, která se orientuje na konzultace, poradenství a vzdělávání v oblasti veřejného sektoru a sociálních služeb. Náklady certifikace zapojené organizace hradí z vlastních nebo dotačních zdrojů.

Jednatel společnosti MVS projekt Stanislav Kocourek hodnotí dnešní akci slovy: "Jakákoliv změna, ať už v životě člověka nebo v „životě“ organizace vyžaduje odhodlání, energii a především chuť něco zlepšit. Jsem velice rád, že se najdou lidé, kteří na tyto snahy i v dnešní těžké době nerezignovali a s chutí se pustili do práce."


IMAG0805, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 21.12.2012 12:52:15 | přečteno 2219x | hrachovina
load