Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dal za pravdu Podnikům města Šumperka v kauze bazén

slavnostní podpis smlouvy   členové představenstva PMŠ a zástupci firmy PKS stavby

V prosinci loňského roku městská společnost Podniky města Šumperka a.s. vypsala veřejnou zakázku na zhotovitele rekonstrukce šumperského bazénu. Ve veřejné zakázce uspěla s nabídkovou cenou přes 155 milionů korun žďárská firma PKS stavby a.s., která byla v dubnu letošního roku vybrána jako zhotovitel stavby. Na druhém místě se s nabídkovou cenou necelých 157 milionů korun umístila společnost Hochtief CZ a. s. Ta však podala stížnost k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Úřad po několika měsících potvrdil, že postup Podniků města Šumperka ve veřejné zakázce byl zcela v souladu se zákonem a výběr dodavatele, který se umístil na prvním místě, platí. V pátek 12. října došlo k podpisu smlouvy o dílo. Firma tak může s pracemi začít již v říjnu 2018.

V prosinci loňského roku vypsaly Podniky města Šumperka veřejnou zakázku na rekonstrukci šumperského bazénu. Firma Hochtief CZ a.s., jež se umístila ve veřejné zakázce na druhém místě, podala návrh na přezkoumání výsledku veřejné zakázky k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Úřad v červenci návrh stěžovatele zamítl, firma však podala proti rozhodnutí rozklad k předsedovi Úřadu, jenž začátkem druhého říjnového týdne rozklad zamítl a tím potvrdil, že městská společnost Podniky města Šumperk a.s. postupovala v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Ředitel Podniků města Šumperka a.s. Patrik Tomáš Pavlíček podepsal dne 12. října 2018 za účasti členů správní rady Podniků města Šumperka a.s. smlouvu o dílo s vítěznou firmou PKS stavby a.s.  

Firma se tak během října pustí do práce. Od okamžiku převzetí staveniště bude mít na realizaci celého díla patnáct měsíců. „Jedná se o složitou rekonstrukci, během níž mohou na stavbě vyvstat nepředvídatelné skutečnosti, které mohou mít vliv na termín dokončení. Vzhledem k termínu zahájení stavby až v říjnu oproti předpokládanému květnu lze také očekávat, že venkovní sanační práce na železobetonovém skeletu stavby nebudou moci být prováděny úplně kontinuálně, a to v případě nepřízně počasí v zimních měsících, čímž také může dojít k dalšímu posunutí v termínu otevření nově zrekonstruovaného bazénu“, uvedl ředitel Podniků města Šumperka Patrik Tomáš Pavlíček.

„Jsem velmi rád, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potvrdil, že zakázka byla v souladu se zákonem a Podniky nepochybily. Zároveň je mi líto, že šumperská veřejnost musela čekat několik měsíců na to, než bude zahájena rekonstrukce jednoho z důležitých sportovišť ve městě. Bohužel Podniky byly v této věci „rukojmím“ firmy, jež neuznala výsledek veřejné zakázky a tímto postupem si vyřizovala účty s vybraným dodavatelem. Podnikům tak nezbývalo než více než pět měsíců od výběru dodavatele čekat na konečný verdikt úřadu,“ sdělil jeden z členů správní rady městského podniku Michael Kohajda.

Mgr. Olga Hajduková
tisková mluvčí
Vytvořeno 15.10.2018 12:59:09 | přečteno 2093x | hrachovina
load