Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Upozornění živnostenského úřadu

Logo města Šumperka

Městský úřad v Šumperku, odbor obecní živnostenský úřad upozorňuje prodejce elektronických cigaret a e-liquidů, že pokud je v prodávaném balení obsah nikotinu v náplni ≥ 1%, je povinností prodejce mít živnostenské oprávnění pro živnost vázanou "Výroba nebezpečných chemických látek a nebezpečných chemických směsí a prodej chemických látek a chemických směsí klasifikovaných jako vysoce toxické a toxické".

Pokud obsah nikotinu v náplni bude nižší (pod 1% hmotnostní), nebude se jednat o směs vysoce toxickou ani toxickou, ale o zdraví škodlivou, postačuje pro prodej takovéhoto výrobku živnost volná "Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona". V souvislosti s prodejem chemických látek a chemických směsí klasifikovaných jako toxické a vysoce toxické upozorňujeme prodejce na skutečnost, že toxické nelze prodávat osobám mladším 18 let a osobám zbaveným způsobilosti k právním úkonům a vysoce toxické nelze prodávat spotřebiteli a fyzickým a právnickým osobám, které nejsou oprávněny nakládat s těmito látkami ve smyslu § 44a zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů. Upozorňujeme prodejce rovněž na to, že v případě prodeje elektronických cigaret s náplněmi (e-liquidy) nebo náplněmi samotnými, klasifikovanými jako nebezpečné chemické směsi (zdraví škodlivé, toxické), je třeba, aby byly řádně označeny v souladu s chemickým zákonem.
Vytvořeno 21.11.2012 15:36:46 | přečteno 2102x | hrachovina
load