Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Upozornění pro prodejce e-cigaret a e-liquidů

Městský úřad v Šumperku, odbor obecní živnostenský úřad upozorňuje všechny podnikatele – prodejce elektronických cigaret a náplní do těchto cigaret (e-liquidů), že v případě, že obsah nikotinu v náplni bude nižší než ca 1 % hm. (11 mg/ml), postačuje pro prodej takového výrobku živnost volná: „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“, obor činnosti č. 48 „Velkoobchod a maloobchod“.

Pokud obsah nikotinu v náplni bude vyšší než ca 1% hm., lze prodej uskutečňovat na základě oprávnění k provozování živnosti vázané „Výroba nebezpečných chemických látek a nebezpečných chemických směsí a prodej chemických látek a chemických směsí klasifikovaných jako vysoce toxické a toxické“ ve smyslu zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání. Obsahem této vázané živnosti je i prodej elektronické cigarety jako takové s náplní nikotinu uvedené koncentrace. Elektronické cigarety s náplněmi nebo náplně samotné s obsahem nikotinu, klasifikované jako nebezpečné chemické směsi s kategorií nebezpečnosti akutní toxicita kategorie 3 nebo toxicita pro specifické cílové orgány po jednorázové nebo opakované expozici kategorie 1 (dříve toxické), musí být řádně označeny v souladu s nařízením (ES) č. 1272/2008 (nařízení CLP) tzn. výstražné symboly a příslušné H-věty, P-věty, signální slova. K e-liquidu, který je klasifikován jako nebezpečný, musí být u prodejce k nahlédnutí také bezpečnostní list. Chemické látky a chemické směsi s kategorií nebezpečnosti akutní toxicita kategorie 1 nebo 2 nebo 3 nebo toxicita pro specifické cílové orgány po jednorázové nebo opakované expozici kategorie 1 (dříve toxické a vysoce toxické) nelze prodávat osobám mladším 18 let a osobám zbaveným způsobilosti k právním úkonům ve smyslu § 44a zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů.

 
Vytvořeno 17.1.2017 14:22:37 | přečteno 2562x | hrachovina
load