Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Upozornění na nabídku „katalogových“ společností

laptop 3196481 640

Obecní živnostenský úřad v Šumperku informuje podnikatele, že se opět objevily nové nabídky „katalogových“ společností, které cílí na nově vzniklé podnikatele, a nabízí jim zápis do společností vedeného rejstříku.

Nabídky chodí například od České komory firem a živnostníků s. r. o., Registru subjektů, Rejstříku obchodu a živností, Rejstříku živnosti a obchodu či Živnostenské komory. Úkon je zpoplatněný a částky za zápis do rejstříku se různí. Česká komora firem a živnostníků s. r. o. například podnikatelům zasílá „Potvrzení o zápisu do České komory firem a živnostníků“ a dokonce požaduje uhrazení poplatku za již provedený zápis ve svém rejstříku.

Na tyto praktiky upozorňovalo již dříve Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR na svých webových stránkách.

V uvedených případech se jedná výlučně o soukromou podnikatelskou aktivitu těchto společností a z tohoto důvodu na ni lidé nemusí v žádném ohledu reagovat.


Ing. Marek Pospíšil, vedoucí obecního živnostenského úřadu


Ukázky zasílaných nabídek:

ScanA

ScanB

ScanC

ScanD

ScanE


Vytvořeno 10.6.2020 15:40:23 | přečteno 867x | singerova
load