Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Úplná partitura, nechť si každý vybere

Úplná partitura / kdo, jak, proč, čím, co dělat/ a naši předci, nechť si každý vybere. Jeden ze způsobů vyhlašování varovného signálu VŠEOBECNÁ VÝSTRAHA byl v září ve výloze čistírny u hlavní pošty uveden, že „výstřely ze zbraní myslivců“. Tato exotická hloupost negovala celý uvedený seznam.

Rozpětí SPRÁVNÝCH  ZPŮSOBŮ  A  PROSTŘEDKŮ je následující:

+ Český rozhlas, zejména stanice Olomouc 106,8 FM, + Česká televize, zejména ČT 24, + Web obce,  + Megafony a rozhlasy na vozidlech hasičů, policie a civilní ochrany, + Občanská rádia CB a PMR, zpravidla kanál 3, + Obecní rozhlas, + Obecní televize, + Obecní informační systém (např. SMS, mail). + Siréna.

Varovným signálem VŠEOBECNÁ VÝSTRAHA může například starosta obce  vyburcovat lidi  a uvést je do stavu pohotovosti vůči svépomocné ochraně holých životů svých a životů osob blízkých. Neboť k ohrožení dojít může, dochází nebo již došlo. Proto se vyhlašování opakuje i u kolísavého randálu sirény. Logicky se u sirény liší její zkouška, při které se táhle houká jen 1x.

Stran chování populace po vyhlášení signálu - více leták civilní ochrany:

+ Připravit se na uschování v nejbližší budově. + V budově zavřít okna a dveře. + Sledovat televizi a rozhlas, zejména Český rozhlas Olomouc 106,8 FM, hlášení z megafonů a rozhlasů na vozidlech hasičů, policie a civilní ochrany. + Sledovat vysílání v občanském rádiu CB a PMR, zpravidla kanál 3. + Přečíst si letáky civilní ochrany. + Bedlivě pozorovat situaci okolo sebe.

Vše „tlačí na hlavu“. Proto existují letáky civilní ochrany, které jest doporučeno při zkoušce sirén ve skříni zkontrolovat, nejlépe však i přečíst, alespoň v rozsahu tématu spojeného se zkouškou.

Nová říjnová choreografie vývěsek civilní ochrany předvádí i nový úkol Hry civilní ochrany: „Uveďte stát, ve kterém jeden z táborů pro uprchlíky je v místě zvaném Domeez“.

Odpověď je v jedné z vývěsek civilní ochrany na těchto adresách:

+ u prodejen Hruška na Uničovské či nám. Republiky,

+ u rozcestí Bludovská Langrova či Husitská Kozinova,

+ výloha čistírny u hlavní pošty a Olomoucká 2.

Kancelář 508 budovy šumperské radnice je adresou pro sdělení odpovědi a předání odměny.

Vývěsky obsahují obdobně jako v září připomínku na památné dny naší vlasti.

V září se naši předci vyznamenali:

15.9.1940. Vrchol letecké bitvy o Anglii za naší účasti.

21.9.1918. Vítězství československých legií v boji v Itálii, hora Doss Alto.

23.9.1938. Všeobecná mobilizace československé branné moci

V říjnu si můžeme považovat úspěch při úsilí našich předků v minulosti o naši současnost:

6.10.1944. Československá armáda v SSSR  vstoupila na území republiky, Dukelský průsmyk.

24.10.1941. Československý pěší prapor v obraně přístavu Tobruk, severní Afrika.

28.10. mimo jiné v roce 1944. Úspěšný útok československé obrněné brigády, přístav Dunkerque, severní Francie.

Vytvořeno 12.10.2015 14:38:36 | přečteno 1232x | hrachovina
load