Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Ulice Šumperka zdobí nový mobiliář

Mobiliar1

Obyvatelé Šumperka se v měsíci dubnu dočkali nového mobiliáře v centru města. Mobiliář byl pořízen v rámci tzv. participativního rozpočtu pro rok 2017, kdy obyvatelé města měli možnost přímo rozhodovat o tom, jakým způsobem město investuje částku ve výši půl milionu korun. V anketě zvítězila se 196 hlasy možnost pořízení nového mobiliáře. Do ankety se zapojilo 595 lidí.

Na pěší zóně v ul. Gen. Svobody a na Hlavní třídě bylo instalováno celkem 33 laviček, 6 stojanů na kola a 18 odpadkových košů v jednotném vizuálním stylu. Mobiliář byl zakoupen v zimě loňského roku. Letos k nim přibylo dalších 6 odpadkových košů a 5 stojanů na kola. „V dalších letech město plánuje pokračovat v pořizování nového mobiliáře v jednotném vizuálním stylu i do dalších ulic města. Děkuji tímto občanům, že se zapojili a využili možnost spolurozhodovat o tom, jakým způsobem město částku využije a pomohli tak zkvalitnit prostor Hlavní třídy a přilehlých ulic,“ sdělil místostarosta města Tomáš Spurný.  

I v letošním roce mohli občané rozhodovat o částce 750 000 korun. Do ankety se zapojilo 1071 lidí a z nabízených možností zvítězil dětský parčík u šumperského divadla.

 

Vytvořeno 24.5.2018 10:37:06 | přečteno 1967x | hrachovina
load