Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

U města vyroste Čarovný les

Les ČC A3 tisk

Město Šumperk v rámci projektu Čarodějnickou cyklotrasou po polsko-českém pohraničí etapa II. pořádá ve středu 18. června od 10:00 hodin slavnostní otevření Čarovného lesa, který se bude nacházet v příměstském lese na cestě vedoucí k Tulince v prostoru mezi dvěma studánkami. V rámci slavnostního otevření Čarovného lesa budou odhaleny dřevěné pohádkové sochy, které byly vytvořeny v květnu loňského roku českými i polskými sochaři. Akce bude ve spolupráci se SVČ a ZpDVPP Doris doplněna o bohatý program pro děti.

Slavnostní otevření Čarovného lesa a odhalení pohádkových soch se uskuteční ve středu 18. června v těsné blízkosti Čarodějnické cyklotrasy vedoucí od Rapotína přes Nové Domky do Šumperka, na cestičce vedoucí k Tulince mezi dvěma studánkami. „Sochy, které zde veřejnosti představíme, byly vytvořeny v loňském roce v prostorách hřiště tzv. Komína v Komenského ulici. Po celý týden zde polští i čeští sochaři vytvářeli svá díla s pohádkovou tematikou. Vznikly tak krásné pohádkové sochy jako např. Víla Tulinka, skřítek Kokeš, čaroděj Dobroděj a další,“ sdělila mluvčí radnice Olga Hajduková. Sochy budou do prostoru příměstského lesa umístěny společně s novým mobiliářem, který zahrnuje nové turistické odpočívadlo, odpadkový koš a infotabule, z nichž se budou moci návštěvnicí dozvědět, kudy vede Čarodějnická cyklotrasa a jaká je historie projektu. V rámci projektu bude také vydaná interaktivní brožurka zaměřená zejména na děti. „Brožurka bude obsahovat mapku s vyznačením Čarodějnické cyklotrasy, plánek Čarovného lesa a mnoho interaktivních úkolů, které si děti budou moci sami vyřešit,“ dodala Hajduková.

Čarodějnická cyklotrasa po polsko-českém pohraničí se stává ze dvou částí, polská část vede z Paczkówa přes Nysu a Glucholazy do Zlatých Hor, odkud pokračuje česká část do Jeseníku, Velkých Losin, Šumperka a končí v Mohelnici. Cyklotrasa je po celé své délce značená a jednotlivá její zastavení sledují místa, která jsou spjata s honem na čarodějnice v 17. století. V r. 2010 byla v jejím rámci zřízena stálá expozice Čarodějnické procesy v Geschaderově domě v Šumperku jako jedno z jejích zastavení.

Projekt Čarodějnickou cyklotrasou po polsko-českém pohraničí - etapa II. je realizován ve spolupráci s Powiatem Nysa a Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu. Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF Evropské unie.

Logo czpl3

Vytvořeno 2.6.2014 10:52:05 | přečteno 1951x | hrachovina
load