Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turistická sezona startuje 1. června

radnice

Vyhlídková věž, expozice popisující čarodějnické procesy či procházka Malou Vídní – i tato lákadla se od 1. června otevírají veřejnosti.

Město Šumperk – oddělení kultury a vnějších vztahů ve spolupráci s Informačním centrem Šumperk opět zpřístupní v nadcházející turistické sezóně, jež odstartuje v pondělí 1. června 2020, expozici Čarodějnických procesů a vyhlídkovou věž na radnici. Turisté budou moci rovněž využít služeb průvodců a projít si město prostřednictvím jednoho z tematických okruhů. Výchozím místem pro prohlídkové okruhy a rozhledy z radniční věže bude opět informační centrum v budově divadla.

centrum

Malou Vídeň, jak Šumperk nazval cestovatel Jan Havelka již v 19. století, si zájemci mohou projít i za pomoci nových technologií. Již osmou sezónu se mohou návštěvníci vydat Po stopách Malé Vídně za pomoci letáku s mapkou nebo aplikace pro chytré mobilní telefony. Od loňského roku pak přibyla možnost v rámci mobilní geolokační hry Geofun zažít Velké dobrodružství v Malé Vídni a zapojit se do hledání ochranné známky firmy Carl Siegl Sen. „Po absolvování hry si mohou hráči v našem informačním centru vyzvednout dárek s tematikou Malé Vídně,“ sdělila vedoucí informačního centra Martina Buchtová.

Zájemce o rozhledy na radniční věž doprovodí v každou celou hodinu průvodce z informačního centra – v červnu a v září je provozní doba od 9.00 do 15.00 hodin a v červenci a v srpnu od 9.00 do 17.00 hodin, poslední výstup bude možný vždy hodinu před koncem provozní doby. Prohlídkové okruhy budou začínat vždy v lichou hodinu – tedy v 9.00, 11.00 a 13.00 hodin, během letních prázdnin i v 15.00 hodin. Procházky s průvodcem budou rovněž zahajovány v informačním centru, kde si turisté zakoupí vstupenky.

gesch

Denně otevřená bude i expozice Čarodějnické procesy v Geschaderově domě, v červnu a v září od 9.00 do 15.00 hodin, v červenci a srpnu od 9.00 do 17.00 hodin. „Jelikož vyprávění inkvizitora Bobliga, který expozicí provádí, trvá přibližně 45 minut, doporučujeme zájemcům, aby přišli v dostatečném předstihu před koncem provozní doby,“ uzavírá nabídku pro novou turistickou sezónu Martina Buchtová.

Z důvodu mimořádných opatření souvisejících s výskytem nového typu koronaviru bude potřeba dodržovat platná hygienická nařízení, o nichž budou návštěvníci informováni prostřednictvím personálu v expozici a průvodců v informačním centru. „Větší skupiny návštěvníků by měly využít možnosti se předem objednat, individuálně bychom se pak domluvili na rozdělení skupiny,“ doporučuje Buchtová.
Vytvořeno 29.5.2020 11:10:30 | přečteno 627x | singerova
load