Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 8. –14. 4.2013

Dne 9.4.2013  zastavovala hlídka MP Šumperk motorové vozidlo. Jeho řidič neuposlechl výzvu k zastavení vozidla, ujížděl hlídce MP Šumperk a na ul. 17. Listopadu vyjel mimo vozovku a narazil do betonové zídky, přičemž zranil kolemjdoucí chodkyni. Poté z místa dopravní nehody uprchl. Vzápětí se jej podařilo druhé hlídce strážníků zadržet v Sadech 1.máje. Bylo zjištěno, že tento muž nemá  řidičské oprávnění; navíc byl pod vlivem návykové látky. Vozidlo, které řídil, nemělo platnou technickou prohlídku. Dívka, jejíž zranění se ukázalo jako lehké, byla převezena do nemocnice na pozorování a zadržený řidič byl předán Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 12.4.2013 byla přivolána hlídka MP Šumperk do prodejny Kaufland, kde zadrželi zloděje. Součinností bylo zjištěno, že tento pachatel byl již za podobný skutek v posledních třech letech potrestán, byl proto omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 12.4.2013 řešila  hlídka MP Šumperk na ul. Starobranské muže, který řídil motorové vozidlo v pěší zóně. Při jeho kontrole bylo zjištěno, že tento řidič již „nasbíral“ 12 bodů v bodovém hodnocení řidičů a tudíž pozbyl řidičské oprávnění. Věc byla proto zadokumentována a předána správnímu orgánu.

Dne 5.4.2013 bylo oznámeno, že na ul. Gagarinově dochází k narušování občanského soužití mezi sousedy. Jednalo se o značný hluk vycházející z jednoho bytu. Věc byla zadokumentována a předána správnímu orgánu.

Byly řešeny 4 krádeže v obchodech.

Byl odchycen jeden pes, který byl předán majiteli.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP

Vytvořeno 16.4.2013 14:16:11 | přečteno 786x | hrachovina
load