Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 28.4. - 11.5. 2014

MP Šumperk řešila ve výše uvedeném období čtyři případy porušení obecně závazné vyhlášky o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství; ve třech případech v Sadech 1.máje a v jednom případě na ul. Temenické. Všem přestupcům byly uloženy blokové pokuty.

Dne 29.4.2014 zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Uničovské muže, který byl osobou hledanou Policií ČR. Muž byl předán na Obvodní oddělení PČR v Šumperku k dalšímu opatření.

Dne 30.4.2014 řešila hlídka MP Šumperk v prodejně Albert muže, který odcizil zboží. Součinností bylo zjištěno, že tento muž byl za obdobný čin v posledních třech letech potrestán, byl proto omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 1.5.2014 zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Fialově dvě dívky, které uprchly z dětského domova. Obě byly předána na Obvodní oddělení PČR v Šumperku k dalšímu opatření.

Dne 1.5.2014 zajišťovali strážníci MP Šumperk veřejný pořádek při oslavách 1.máje.

Dne 2.5.2014 řešili strážníci MP Šumperk sousedský spor na ul. Prievidzské, kde mělo dojít k polití vstupních dveří do bytu zapáchající tekutinou. Osoba označená za pachatele obvinění odmítla, věc byla proto zadokumentována a předána správnímu orgánu.

Dne 2.5.2014 bylo zjištěno prostřednictvím kamerového systému, že na ul. Gen. Svobody se fyzicky napadají tři osoby. Hlídka MP Šumperk u všech účastníků provedla dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Jeden z účastníků byl zraněn, ošetření odmítl. Věc byla předána správnímu orgánu.

Dne 3.5.2014 bylo oznámeno, že na ul. M.R.Štefánika leží  na komunikaci muž. Hlídka MP Šumperk po příjezdu zjistila, že je zraněn na hlavě, byla proto přivolána ZZS, která jej odvezla do nemocnice na ošetření.

Dne 4.5.2014 řešila hlídka MP Šumperk v prodejně Penny market muže, který odcizil zboží. Součinností bylo zjištěno, že tento muž byl za obdobný čin v posledních třech letech potrestán, byl proto omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 5.5.2014 v 05,50 hod. bylo oznámeno, že na ul. Americké stojí osobní motorové vozidlo, které má rozbité zadní okno a u vozidla leží hever. Hlídka MP Šumperk zajistila místo do příjezdu Policie ČR, která si událost převzala.

Dne 5.5.2014 zajišťovala hlídka MP Šumperk bezpečnost provozu u Bratrušovského památníku, kde probíhala pietní akce.

Dne 6. a 7.5.2014 se podíleli strážníci MP Šumperk společně s Jednotkou dobrovolných hasičů Šumperk na likvidaci bodavého hmyzu na nám. Míru.

Dne 7.5.2014 řešila hlídka MP Šumperk ženu za znečištění autobusové zastávky zvratky. Byla jí uložena bloková pokuta.

Dne 8.5.2014 ve 23,00 hod. zadržela hlídka MP Šumperk mladíka, který odcizil nákupní vozík z Kauflandu. Vozík byl v nepoškozeném stavu vrácen na místo  a pachateli byla uložena bloková pokuta.

Dne 9.5.2014 oznámil na MP Šumperk muž, že byl asi přede hodinou ve vinárně U Třeštíka napaden jiným mužem, kterému způsobil svým nožem při své obraně bodné zranění. Nůž ponechal u obsluhy vinárny. Věc byla neprodleně předána Policii ČR, u oznamovatele byla provedena dechová zkouška s výsledkem 1,5 promile alkoholu v dechu.

Dne 9. a 10.5.2014 zajišťovali strážníci MP Šumperk veřejný pořádek v Sadech 1.máje při Majálesu.

Byly řešeny 2 krádeže v obchodech.

Bylo odchyceno 5 psů; 3 byli převezeni do útulku a 2 byli předáni majitelům.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP

Vytvořeno 12.5.2014 15:14:14 | přečteno 788x | hrachovina
load