Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 26.8. - 1.9.2013

Dne 27.8.2013 v 16,45 hod. řešila hlídka MP Šumperk na autobusovém nádraží 4 osoby za porušení obecně závazné vyhlášky o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Všem byla uložena bloková pokuta.

Obdobný případ řešili strážníci MP Šumperk téhož dne v nočních hodinách, tentokrát ve vestibulu nádraží ČD. Oběma přestupcům byla za porušení výše zmíněné vyhlášky uložena bloková pokuta.

Dne 28.8.2013 byla přivolána hlídka Městské policie Šumperk na oddělení  občanských průkazů MěÚ Šumperk, kde zkolaboval jeden z klientů. Na místo byla přivolána ZZS, která jej na místě ošetřila.

 Dne 28.8.2013 oznámila žena, že jí její bratr vyhrožoval fyzickým útokem. Hlídka MP Šumperk poučila oba účastníky incidentu, že se v tomto případě jedná o návrhový přestupek, který je třeba oznámit ve stanovené lhůtě správnímu orgánu k projednání.

Dne 29.8.2013 ve 20,20 hod. bylo oznámeno, že na křižovatce ulic Jiřího z Poděbrad  a Bratrušovské fyzicky napadá muž ženu. Dále uvedl, že přítomny tomuto incidentu jsou i tři děti. Hlídka MP Šumperk po příjezdu zjistila, že muž napadl svou přítelkyni a způsobil jí zranění v obličeji. Lehce zraněno bylo i jedno z dětí, které žena držela v náručí. Žena i s dítětem byla převezena do nemocnice na ošetření, u muže byla provedena dechová zkouška s výsledkem 1,94 promile alkoholu v dechu. Na místo byla také přivolána hlídka Policie ČR. O děti se postarala sociální pracovnice.  Věc byla zadokumentována a předána správnímu orgánu.

Dne 31.8.2013 byla MP Šumperk požádána Policií ČR o součinnost při pátrání po muži, který je podezřelý z vloupání do zahradní chatky v Temenici. Vzápětí byl muž odpovídající popisu zadržen na ul. Bohdíkovské a předán Policii ČR k dalšímu opatření.

Dne 1.9.2013 v 06,18 hod. byl zjištěn prostřednictvím kamerového monitorovacího systému muž, který na ul. Gen. Svobody přemístil květináč s výzdobou. Hlídka MP Šumperk jej na místě zadržela a byla mu uložena bloková pokuta.

Dne 1.9.2013 oznámila žena, že byla při úklidu společných prostor v domě na ul. M.R.Štefánika napadena sousedem. Hlídka MP Šumperk po příjezdu na místo poškozenou poučila, aby vyhledala lékařské ošetření. Pachatele se podařilo zadržet na ul. Uničovské a vzhledem k tomu, že odmítal věc řešit na místě, byla událost zadokumentována a předána správnímu orgánu.

Bylo řešeno 6 krádeží v obchodech.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP

Vytvořeno 2.9.2013 16:16:39 | přečteno 945x | hrachovina
load