Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 22. – 28.7.2013

Dne 22.7.2013 v 06,20 hod. byl zjištěn prostřednictvím kamerového systému MP Šumperk pokus o poškození vybavení předzahrádky baru Dakota na Hlavní třídě. Pachatel byl zadržen hlídkou MP Šumperk  a byla mu uložena bloková pokuta.

Dne 26.7.2013 byly řešeny dva případy kouření na zakázaných místech. Jednou na autobusové zastávce na ul. K.H.Máchy – bylo řešeno domluvou, ve druhém případě na autobusovém nádraží – řešeno uložením blokové pokuty.

Dne 27.7.2013 v 03,40 hod. byly zjištěny  prostřednictvím kamerového systému MP Šumperk dvě osoby na předzahrádce baru Dakota spolu s kočárkem, ve kterém sedělo malé dítě (roč. 2009). Hlídka MP Šumperk provedla u obou dechovou zkoušku; u muže bylo zjištěno 2,33 promile alkoholu v dechu, u ženy 2,1 promile. Věc byla oznámena MěÚ Šumperk, odboru sociálních věcí a dítě bylo předáno příbuznému.

27.7.2013 řešili strážníci MP Šumperk porušení obecně závazné vyhlášky o zákazu konzumace alkoholických nápojů na autobusovém nádraží. Přestupci byla uložena bloková pokuta.

Dne 27.7.2013 bylo přijato oznámení o krádeži v prodejně Kaufland. Součinností bylo zjištěno, že  zadržený muž se v poslední době opakovaně dopouštěl krádeží, byl proto předán Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 28.7.2013 v 04,55 hod. byla zjištěna prostřednictvím kamerového systému MP na Točáku skupina 4 lidí, z nichž jeden nese kytku i s balem a nad Točákem ze stromu utrhl několik větviček. Před přivolanou hlídkou MP se dal na útěk, ale na ul. Tatranské byl zadržen. Věc byla zadokumentována a předána správnímu orgánu k dořešení.

Dne 28.7.2013 v  06,10 hod. bylo oznámeno, že na bratrušovském  koupališti se mladík s dívkou pokoušejí vloupat do nápojového automatu. Na místo byla vyslána hlídka MP Šumperk, která provedla kontrolu okolí a podezřelé z krádeže zadržela i s odcizenými nápoji. Věc byla předána Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Byly řešeny 4 krádeže v obchodech.

Byl odchycen 1 pes, který byl předán majiteli.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP

Vytvořeno 29.7.2013 12:51:49 | přečteno 604x | hrachovina
load