Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 18. – 24.1.2016

Dne 19.1.2016 nalezla hlídka MP na ul.Gen.Svobody v Šumperku muže ležícího na zemi. Při vizuální kontrole bylo zjištěno, že je muž podnapilý a není schopen komunikovat. Na místo byla proto přivolána ZZS Šumperk, která muže převezla do nemocnice na ošetření.

Dne 20.1.2016 došlo na křižovatce ul.Nemocniční a B.Němcové k dopravní nehodě (střet dvou osobních motorových vozidel bez zranění). Na místo byla přivolána PČR oddělení dopravních nehod. Do příjezdu hlídky DI PČR prováděla hlídka MP usměrňování provozu.

Dne 21.1.2016 telefonicky oznámil na MP MUDr. Kotek Jiří, že ho informovala doručovatelka České pošty, že se nemůže dozvonit na starší manželský pár, kterému pravidelně doručuje korespondenci. Má obavu o jejich život. Na místo byla vyslána hlídka MP, která byla přítomna při otevření bytu. V bytě byl nalezen manželský pár z nichž muž měl zlomený kotník a jeho manželka ležela pravděpodobně již několik dní na zemi. Na místo byla přivolána ZZS Šumperk, která oba převezla do nemocnice na ošetření.

Dne 23.1.2016 nalezla hlídka MP na ul.nám.Republiky v korytě Bratrušovského potoka muže, který chodil ve vodě. Hlídka MP muže  z potoka vytáhla a následně zjistila, že je podnapilý, má zranění na hlavě a byl podchlazený. Na místo byla přivolána ZZS Šumperk, která ho převezla do nemocnice na ošetření.

Dne 23.1.2016 zadržela hlídka MP na ul.Lidická ženu, která řídila motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Při provedené dechové zkoušce byla u muže naměřena certifikovaným přístrojem Dräger hodnota 1, 46 promile alkoholu v dechu. Na místo byla přivolána PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 24.1.2016 oznámil na MP muž, že se nachází na ul.Jánošíkova skupina osob, které dělají hluk a hází petardy. Na místo byla vyslána hlídka MP, která žádný hluk v místě nezaznamenala a nebylo zjištěno také žádné používání zábavné pyrotechniky. Následně byla u jednoho z mladíků provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s pozitivním výsledkem 0,70 promile. Mladík byl převezen do místa trvalého bydliště, kde si ho převzala jeho sestra a telefonicky byla informována také jeho matka. Dále byl v místě nalezen batoh, ve kterém se nacházely 3 boxy s usušenou marihuanou. Na místo byla přivolána PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Byla řešena jedna krádež v obchodě.

Martin Urbánek
zástupce ředitele MP

Vytvořeno 28.1.2016 10:01:16 | přečteno 677x | hrachovina
load