Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 16.-29. 9. 2013

Dne 17.9.2013 zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Tylově uprchlého chovance výchovného ústavu. Mladík byl předán Policii ČR k dalšímu opatření.

Dne 17.9.2013 oznámil na MP Šumperk muž, že ho v jeho bytě navštívily dvě ženy, které mu měly odcizit finanční částku ve výši 2 000,-Kč. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu opatření.

Dne 19.9.2013 řešila hlídka MP Šumperk znečištění veřejného prostranství psími exkrementy. Majiteli psa byla uložena bloková pokuta.

Dne 19.9.2013 bylo oznámeno, že na ul. Sadové sedí na schodech žena, zřejmě v podnapilém stavu, která si stěžuje na bolest nohou. Na místo byla vyslána hlídka MP Šumperk, která přivolala ZZS a žena byla převezena do nemocnice.

Dne 20.9.2013 oznámil muž, že na nádraží ČD zadržel mladíka, který měl vykopnout skleněnou výplň okna. Na místo byla vyslána hlídka MP Šumperk, avšak podezřelý mladík již na místě nebyl. Byli zjištěni svědci incidentu a věc byla předána Policii ČR k dalšímu opatření.

Dne 21.9.2013 byl oznámeno z baru Apsara na ul. Gen. Svobody, že jim podnapilá žena poškodila vybavení  - strhla závěs s garnyží. Věc byla zadokumentována a předána správnímu orgánu.

Dne 21.9.2013 zajišťovali strážníci MP Šumperk veřejný pořádek při hokejovém utkání.

Dne 25.9.2013 oznámil muž, že zadržel mladíka, který postříkal sprejem fasádu domu na ul. Balbínově. Na místě bylo zjištěno, že tohoto činu se měly dopustit ještě další osoby, těm se však podařilo z místa uprchnout ještě před příjezdem hlídky MP Šumperk. Zadržený pachatel byl na místě předán Policii ČR.

Dne 28.9.2013 zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Vítězné muže, který vytáhl z kontejneru papírové kartony, které následně zapálil. Jako důvod uvedl, že mu byla zima a chtěl se jen ohřát. Oheň byl na místě uhašen, k poškození majetku nedošlo. Pachateli byla uložena bloková pokuta.

Dne 28.9.2013 zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Vítězné muže, který řídil motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Provedenou dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 0,19 promile alkoholu v dechu.Dále bylo zjištěno, že tento muž má vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2018. Motorové vozidlo dále nemělo platnou technickou prohlídku. Muž byl omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR.

Dne 28.9.2013 ve 23,20 hod. byla zjištěna na ul. Jesenické skupina asi 20 osob, z nichž někteří se vzájemně napadali. Na místo byly vyslány obě hlídky MP Šumperk, věc byl oznámena Policii ČR. Iniciátor incidentu byl zadržen na ul. 17.listopadu a předán Policii ČR k dalšímu šetření.

Dne 29.9.2013 v 01,20 hod. zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Husitské muže, který řídil motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Byla naměřena hodnota 1,31 promile alkoholu v dechu. Věc byla předána na místě přivolané hlídce Policie ČR.

Byly řešeny 3 krádeže v obchodech.

Byli odchyceni dva psi; jeden byl převezen do útulku a druhý byl umístěn na služebně MP Šumperk.

V Šumperku dne 30.9.2013

Ing. Zdeněk Dočekal, ředitel MP

Vytvořeno 30.9.2013 13:27:07 | přečteno 965x | matusu
load