Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 11.-17. 8. 2014

Dne 14.8.2014 zadržela MP Šumperk na ul.Husovo náměstí muže, který řídil motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Na místo byla přivolána PČR, která u něho provedla dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 0,91 promile alkoholu v dechu.Věc byla řádně zadokumentována a následně postoupena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Dne 14.8.2014 byl zaznamenán na ul.Gen.Svobody městským kamerovým systémem incident, týkající se vzájemného fyzického napadání několika osob. Na místo byla vyslána hlídka MP, která výtržníky od sebe oddělila a setrvala do příjezdu PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 15.8.2014 řešila MP Šumperk na ul. Gen.Krátkého ženu, která venčila svého psa a neodstranila z veřejného prostranství jeho exkrementy. Byla jí udělena bloková pokuta.

Dne 15.8.2014 řešila MP Šumperk na ul.Balbínova muže, který se v místě pokusil poškodit jedno ze zaparkovaných vozidel a to tak, že do něj několikrát kopl. Vizuální kontrolou za přítomnosti majitele vozidla bylo později zjištěno, že k jeho poškození nedošlo. Přestupci byla udělena bloková pokuta.

Dne 15.8.2014 telefonicky oznámil na MP Šumperk strážník Unzeitig, že na ul.Fialova hoří motorové vozidlo. Na místo neprodleně dorazila JSDH Temenice, která požár na vozidle uhasila.

Dne 16.8.2014 řešila MP Šumperk na ul.17.listopadu muže, který se pokusil poškodit pánské jízdní kolo uzamčené ve stojanu a následně vytrhl dvě okrasné dřeviny z truhlíku, který se nacházel opodál. Věc byla řádně zadokumentována a následně postoupena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Dne 16.8.2014 zadržela MP Šumperk v Sadech 1.máje muže, který se pohyboval po pěší zóně v průběhu průvodu ( Roztančená ulice ) s transparentem zaměřeným proti prezidentu Ruska Putinovi. Dále vylepil po trase ulice Starobranská, Gen.Svobody a Hl.třída několik plakátů s hanlivými výrazy na adresu Ruského prezidenta. Muž byl následně předveden na OO PČR Šumperk, kde bylo zjištěno, že se jedná o občana Ukrajiny. PČR si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 17.8.2014 zadržela MP Šumperk na ul.Fialova muže, který narušoval v Sadech 1.máje u Sovy průběh vystoupení účinkujících XXIV.Mezinárodního folklorního festivalu 2014 a to tak, že hlasitě vykřikoval a následně poškodil kovový stojan na noty jednomu z vystupujících souborů. Muž byl hlídkou MP spacifikován a následně předveden ke zjištění totožnosti na PČR. Věc byla řádně zadokumentována a následně postoupena k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Dne 18.8.2014 telefonicky oznámil na MP muž, že mu pravděpodobně neznámý pachatel navrtal palivovou nádrž na jeho motorovém vozidle., ze kterého následně unikl zbytek paliva na komunikaci na ul.Komenského. Na místo byl přivolán HZS Olomouckého kraje k likvidaci uniklého paliva a následně PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Ve dnech 13.8.-17.8.2014 zajišťovala MP Šumperk veřejný pořádek v centru města, kde probíhala kulturní akce XXIV.Mezinárodní folklorní festival 2014.

Byly řešeny 2 krádeže v obchodech.

V Šumperku dne 19.8.2014

Martin URBÁNEK, zástupce ředitel MP

Vytvořeno 19.8.2014 11:25:43 | přečteno 534x | matusu
load