Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 10.8. – 16.8.2015

Dne 10.8.2015 řešila MP Šumperk na ul.Žerotínova muže, který porušil vyhlášku města č.4/2014 o místním poplatku za odpad a to tak, že neuložil plastovou izolaci z elektrického kabelu do sběrné nádoby, ale místo toho jí spálil. Byla mu udělena bloková pokuta.

Dne 10.8.2015 asistovala MP Šumperk na ul.Lidická osádce ZZS Šumperk, při ošetřování muže, který byl v podnapilém stavu. Muž byl následně převezen do nemocnice na ošetření.

Dne 11.8.2015 řešila MP Šumperk na ul.Čsl.armády dva muže, kteří porušili vyhlášku města č.2/2014 o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Oběma byla uložena bloková pokuta.

Dne 12.8.2015 řešila MP Šumperk na ul.Gen.Svobody v restauraci Dublin rušení nočního klidu hlasitě reprodukovanou hudbou. Věc byla projednána s odpovědnou osobou, které byla uložena bloková pokuta.

Dne 12.8.2015 zajišťovala MP Šumperk veřejný pořádek a usměrňování dopravy, při konání pohřbu v kostele sv.J.Křtitele na ulici Kostelní náměstí.

V době od 12.8 – 16.8.2015 zajišťovala MP Šumperk veřejný pořádek, při konání XXV. M.F.F. Šumperk za účasti zahraničních souborů.

Dne 13.8.2015 nalezla MP Šumperk na ul.Lužickosrbská muže ležícího na zemi vedle stojícího motorového vozidla. Jelikož byl muž zraněný, byla na místo přivolána ZZS Šumperk, PČR  a HZS Olomouckého kraje. Později bylo zjištěno, že muže srazilo jeho vlastní motorové vozidlo, které při zaparkování nezabrzdil. ZZS muže převezla do nemocnice na ošetření a PČR si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 13.8.2015 zadržela MP Šumperk na ul.Čsl.armády muže, který byl osobou hledanou PČR. Muž byl následně převezen na OO PČR Šumperk k dalšímu opatření.

Dne 13.8.2015 řešila MP Šumperk na ul.Rooseveltova muže, který jel na JK v podnapilém stavu. Jelikož odmítl dechovou zkoušku, byla věc zadokumentována a následně postoupena k projednání  příslušnému správnímu orgánu.

Dne 15.8.2015 byl spatřen na městském kamerovém systému na ul.Gen.Svobody v Šumperku u baru Apsara muž, který byl zraněný na ruce (měl řeznou ránu od sklenice ). Na místo byla proto přivolána ZZS Šumperk, která muže převezla do nemocnice na ošetření. U muže byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,82 promile alkoholu v dechu.

Dne 16.8.2015 oznámila na MP Šumperk žena, že na ul.Pod Senovou 48B dochází v jednom z bytů ke značnému hluku ( v bytě štěká pes ). Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se majitelka bytu nachází v podnapilém stavu před domem a nemůže se dostat domů, kde se má údajně nacházet její přítel, který je diabetik. Po otevření bytu byl muž nalezen v silně podnapilém stavu, dýchal, ale nereagoval na bolestivé podněty. Přivolaná ZZS Šumperk muže převezla do nemocnice na ošetření.

Byly řešeny 2 krádeže v obchodech.

Martin Urbánek
zástupce ředitele MP

Vytvořeno 18.8.2015 13:08:15 | přečteno 692x | hrachovina
load