Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Svatováclavská slavnost nebude, Medový den ano

honey 2542952 640

Na závěr babího léta se v sobotu 26. září 2020 uskuteční v Sadech 1. máje MEDOVÝ DEN, který každoročně pořádá Středisko volného času Doris Šumperk. Na Medový den měla navázat Svatováclavská slavnost, kterou se město v důsledku koronavirové situace rozhodlo zrušit.


Slavnosti města Šumperka pořádané začátkem června nemohly kvůli vládním opatřením proběhnout, proto město plánovalo jako malou „náplast“ za tyto slavnosti uspořádat historický jarmark spojený s příjezdem patrona českého národa – svatého Václava.

„Vzhledem k tomu, že se koronavirová situace neustále vyvíjí a na základě toho se upravují také opatření ministerstva zdravotnictví, rozhodli jsme se, že Svatováclavskou slavnost pořádat nebudeme. K našemu rozhodnutí přispěl i fakt, že nechceme vynakládat finanční prostředky na akci, která by se v souvislosti s případnými novými nařízeními nakonec nemusela uskutečnit. Pevně věřím, že v příštím roce se situace zlepší a občané i návštěvníci města se dočkají tradičních Slavností města Šumperka i s velkolepým historickým průvodem,“ vysvětlila místostarostka Marta Novotná. 

V sobotu 26. září se tak v Sadech 1. máje uskuteční pouze Medový den. Akce je v rámci parku rozdělena na jednotlivá stanoviště, tudíž nepředpokládá velkou koncentraci návštěvníků na jednom místě. 

plakat4 (002)


Vytvořeno 14.9.2020 16:20:25 | přečteno 592x | singerova
load