Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

ŠumpeRUN staruje druhou zářijovou neděli

Logo - ŠumpeRUN

Druhý ročník běžeckého závodu historickým centrem města s názvem ŠumpeRUN se uskuteční 13. září. Start a cíl bude stejně jako vloni na náměstí Míru u radnice. Součástí budou závody dětí či týmových štafet.

Dějištěm závodu bude městská památková zóna v Šumperku. „Více než tři stovky přihlášených závodníků poběží třikrát více než tři kilometry dlouhý okruh, který podobně jako vloni povede kolem nejvýznamnějších šumperských památek a ikonických staveb jako je radnice, klášterní kostel, Geschaderův dům, divadlo, Pavlínin dvůr a další,“ vyjmenoval Bohuslav Vondruška, vedoucí organizačního týmu. Pro diváky bude nejatraktivnější část tratě na náměstí Míru, ale také na Hlavní třídě a v Sadech 1. máje, kde bude nejvíce místa a příležitostí fandit svým favoritům. „Věříme, že podobně jako v minulém roce diváci vytvoří závodníkům skvělou atmosféru,“ uvedl Bohuslav Vondruška. Průvodcem celého závodního dne bude moderátor Rádia Haná Lukáš Kobza.

full 151

Součástí hlavního závodu na 10 kilometrů jsou nově týmové štafety. „Tříčlenná mužská, ženská i smíšená družstva poběží v rámci hlavního závodu, každý člen štafety vždy jedno kolo, a zatímco startovní listina jednotlivců je již beznadějně zaplněná, do štafet se pořád lze přihlásit,“ upozornil jeden z organizátorů Honza Kostecký. Nedílnou součástí jsou závody dětí. Ty budou stejně jako dospělí rozděleni do různých věkových kategorií. Ti nejmenší poběží krátký závod na 100 m, ti větší zaběhnou více než půl kilometru a ti nejstarší trať dlouhou téměř 1,5 km. I v dětských kategoriích jsou stále volná místa.

full 111

Zázemí závodu bude stejně jako vloni umístěno na radnici, kde bude probíhat prezentace závodníků již v sobotu 12. září od 17 do 19 hodin. „Vyzvedávat si svá startovní čísla bude samozřejmě možné i v den závodu, prezentace začínají v 8 hodin a končí vždy hodinu před startem závodu v dané kategorii,“ upřesňuje Olga Hajduková, která povede registrační úsek. Startovní čísla budou obsahovat elektronický čip pro měření času a každému závodníku zůstanou na památku. V budově bývalého domu dětí a mládeže na náměstí najdou závodníci šatny a úschovy zavazadel, stejně tak toalety, ty budou k dispozici i na radnici.

V první polovině září doznívá léto, proto bude závod připraven i na případná vedra. „Osvěžovací stanice bude opět jedna, ale protože je závod na tři kola, k dispozici bude během závodu třikrát,“ říká s úsměvem se Michal Kleštinec ze „šumperunového“ týmu. Asistenci poskytnou vedle městské a stání policie také dobrovolní hasiči z Temenice, kteří budou v případě horkého počasí „chladit“ závodníky vodní mlhou.

full 37

V centru závodu na náměstí Míru závodníci i diváci najdou několik lákadel. Například hlavní partner závodu, Nemocnice Šumperk, bude mít prezentační stanoviště s měřením krevních skupin, nutriční poradnu a dalšími ukázky činnosti, nebude také chybět občerstvení v podobě hanušovického piva Holba a další pochutiny. Vzhledem k současné situaci okolo šíření koronaviru bude prostor startu a cíle doplněn o stojany s dezinfekcí pro všechny.

 ŠumpeRUN má letos i charitativní rozměr. Závodníci mohli během registrace na závod podpořit libovolnou částkou Dětský klíč Šumperk, který se stará o osoby s poruchou autistického spektra. Dětský klíč letos slaví 20 let své existence a závodníci přispěli na jeho činnost zatím částkou 7 300 Kč. Peníze budou symbolicky předány v den závodu.

Veškeré informace o závodu a dění okolo nabízí buď internetové stránky www.sumperun.cz, nebo facebooková stránka Šumperun. S pořádáním závodu v ulicích města budou spojená také dopravní omezení. Organizátoři závodu také přivítají dobrovolníky, přihlásit se je možné nawww.sumperun.cz/dobrovolnici.

full 275

Program

Sobota 12. září 2020

17.00–19.00 Prezentace na radnici

Neděle 13. září 2020

08.00 začátek prezentace na radnici

10.00 start závodů v dětských kategoriích

11.00 vyhlášení výsledků závodů v dětských kategoriích

11.45 seřazování ve startovním koridoru hlavního závodu a rozprava

12.00 start hlavního závodu a štafet

13.30 limit pro dokončení závodu

14.00 vyhlášení výsledků

14.30 losování tomboly

15.00 afterparty


Vytvořeno 3.9.2020 15:04:38 | přečteno 623x | singerova
load