Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

ŠumpeRUN se uskuteční v původním termínu, ale virtuálně

Virtual ŠumpeRUN

První červnovou neděli se měl uskutečnit druhý ročník běžeckého závodu v historickém centru města ŠumpeRUN. Současná vládní opatření kvůli šíření nemoci covid–19 zapříčinili přesunutí závodu na říjen. Natěšení závodníci však nemusí zoufat, první týden v červnu se uskuteční virtuální závod VirtualRUN.


Do závodu VirtualRUN není potřeba se předem přihlašovat, stačí se postavit kdykoliv od 1. do 7. června na trať závodu a zaběhnout se zapnutou GPS na chytrých hodinkách nebo mobilu a pokusit se ji zaběhnout co nejrychleji,“ říká Bohuslav Vondruška z organizačního týmu. Pokusů může každý absolvovat dle libosti, pořadatelům pak prostřednictvím stránky www.sumperun.cz/virtualrun zašle GPS záznam svého nejlepší pokusu.

Výsledky budeme hodnotit v kategoriích závod na jedno kolo (3,33 km) a na tři kola (10 km) vždy muže a ženy zvlášť, věk se rozlišovat nebude, dále bude vytrvalostní kategorie a tam se bude hodnotit největší počet naběhaných kol,“ dodává Honza Kostecký. Mapu tratě najdou zájemci na stránkách závodu.

V každé kategorii budou vyhlášení tři nejlepší závodnici, kteří dostanou nějakou zajímavou cenu a diplom. Každý závodník bude startovat na vlastní nebezpečí a za plného provozu, většina tratě ale vede pěšími zónami, parky a po chodnících. „Pevně věříme, že na podzim už budou všechna vládní opatření odvolána a že v říjnu proběhne plnohodnotná verze ŠumpeRUNu,“ říkají na závěr pořadatelé.


Vytvořeno 4.5.2020 11:50:46 | přečteno 318x | buchtova
load