Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperský kulturák se ohlédne za svou čtyřicetiletou historií

Logo Domu kultury Šumperk

Program oslav čtyřicátin Domu kultury Šumperk, původně plánovaných na začátek května, se vzhledem k mimořádnému stavu musel přizpůsobit. Největší kulturní zařízení ve městě převážnou část programu naštěstí zachránilo a našlo pro připravované pořady náhradní termíny konání. Týkalo se to i retrospektivní výstavy DK40, kterou si příznivci kultury a umění budou moci prohlédnout v polovině června.

„Přijďte si společně s námi ve středu 17. června od sedmé večerní zavzpomínat na slavnostní otevření šumperského domu kultury před čtyřiceti lety. Pro zájemce navíc chystáme netradiční prohlídku zákulisí, kam se běžně divák nemá šanci dostat,“ uvedla produkční Michaela Horáková.

V současné době zaměstnanci domu kultury dokončují přípravy pro zahájení retrospektivní výstavy DK40. Kromě fotografií za uplynulé čtyři dekády bude její součástí také instalace z historických předmětů, které již nemohou nadále sloužit svému účelu. Tvorby konceptuálního díla se ujala dvojice mladých uměleckých nadšenců Markéta Dočkalová a Štěpán Mikulenka.

„Během večera pak na návštěvníky této vzpomínkové akce, kam je vstupné zdarma, čekají další překvapení,“ dodala produkční s tím, že další aktualizované informace k programu najdeme na stránkách domu kultury

RETROSPEKTIVA DK40 (002)


Vytvořeno 15.6.2020 8:23:12 | přečteno 478x | singerova
load