Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperská radnice připravuje vydání nových map

plakat2 2

 V rámci česko – polského projektu Společně za zdravím na Šumpersko budou v září vydány nové mapy pro letní a zimní turistiku v okolí Šumperka. Novým produktem pro cestovní ruch bude půjčovna Nordic walking holíPro polské a české turisty se připravuje společný pochod Po šumperském psaníčku s několika variantami obtížnosti pro pěší i pro cyklisty. 

V nových mapách budou zakresleny trasy pro pěší, in-line trasy, cyklo trasy a nordic walking trasy, trasy pro běžecké lyžování, ale také trasy vhodné pro maminky s dětmi nebo seniory ve městě Šumperku a blízkém okolí.  „Mapy budou obsahovat doprovodné informace, jako je náročnost tras, délka, profil, sjízdnost, doba trvání a zajímavé body trasy,” říká o nových produktech Helena Miterková, vedoucí odboru školství MěÚ Šumperk.

„Materiály budou vydány dvojjazyčně, aby mohly být nabízeny i na polské straně hranic. Z Polska je to do Šumperka blízko, takže by produkt mohl přilákat více návštěvníků z Polska,” míní Miterková

V rámci projektu bude uspořádána turistická akce Po šumperském psaníčku, na které se potkají polští turisté společně s českými. Akce proběhne  v sobotu 6. října 2012, kdy  bude možné vyrazit na cestu od 7 hodin do 10 hodin od Vily Doris (ul. 17. listopadu). Účastníci budou v cíli očekávání až do 18 hodin v hotelu Grand. Na akci se společně podílí Klub českých turistů odbor Šumperk, Značkaři Šumperk, Polskie towarzystwo turystyczno-krajoznawcze Nysa, Dům dětí a mládeže Vila Doris Šumperk, Powiat Nysa a město Šumperk. V příští sezóně budou turistům nabízeny k zapůjčení i Nordic walkin hole.

Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionání rozvoj prostřednictvím Euroregionu Glacensis. „Pro účastníky akce  bude připravena mapka projektu Společně za zdravím na Šumpersko s popisem tras, pamětní list a občerstvení,” doplnila informace k projektu Miterková. 

MgA. Kamil Navrátil,
tiskový mluvčí

logo projektu Glacensis

Vytvořeno 22.8.2012 8:19:08 | přečteno 1948x | navratil
load