Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperkem doslova proběhl první ročník ŠumpeRUNu

zdroj MAWA foto

Vůbec první ročník běžeckého závodu pro širokou amatérskou veřejnost je za námi. Tři stovky dospělých a téměř dvě stovky dětí běžely první červnovou neděli historickým centrem města. Absolutním vítězem na 10 km dlouhé trati se stal Marek Minář.

Na start hlavního závodu se nakonec postavilo 291 běžců a běžkyň. Ten odstartoval na vteřinu přesně v pravé poledne. „S nelehkými podmínkami členité a rozpálené tratě se nejlépe popasoval pětadvacetiletý Marek Minář z týmu Andrle Sport, jenž tratí téměř doslova prolétl a cílovou pásku protnul v čase 32 minut a 17 vteřin, za ním zůstali na druhém a třetím místě bratři Bednarští, Vojta a Vašek,“ říká Bohuslav Vondruška z organizačního týmu ŠumpeRUNu. Nejlepší ženou byla Marcela Hloušková z SKP Šumperk, jež závod dokončila v čase 42:48. Druhou ženou byla Lucie Nedomová a třetí Ivana Binasová. Velké uznání patří všem účastníkům, kteří se na start závodu postavili a zdolali jej.

Děti závodily na tratích tří různých délek. Nejmenší děti musely uběhnout 350 m, ty větší 550 m a nejstarší děti 1 350 m. „Na nejkratší trati startovalo 34 dětí, na druhé 58 dětí a na nejdelší 24 dětí, celkem tedy bylo 116 malých závodníků,“ říká Jan Kostecký z týmu ŠumpeRUN. Jak dospělí závodníci, tak i děti dostali v cíli finišerskou medaili.

Početné řady závodníků doplnilo i velké množství diváků, kteří vytvořili výbornou atmosféru. V zázemí závodu na nám. Míru pro ně byla k dispozici řada lákadel. „Čepovalo se hanušovické pivo, pro děti byl nachystán skákací hrad od společnosti Partners, Nemocnice Šumperk poskytovala ukázky první pomoci, měření krevního tlaku a BMI, byly nachystány stánky s občerstvením a další. Po vyhlášení výsledků zahrála skupina Trocha klidu, a ačkoliv během jejich koncertu vydatně zapršelo, návštěvníky to nijak zvlášť neodradilo,” popisuje Michal Kleštinec z týmu ŠumpeRUN.

ŠumpeRUN uspořádalo město Šumperk prostřednictvím oddělení kultury a TJ Šumperk. „Jádro organizačního týmu tvořili Bohuslav Vondruška, Jan Kostecký a Michal Kleštinec. Vydatnou pomoc poskytli Antonín Linet, Martin Kuchtík, celé oddělení kultury a další“ doplňuje Helena Miterková, vedoucí odboru.

Do organizace běžeckého závodu ŠumpeRUN se postupně zapojilo více než 100 osob. Podstatnou část tvořili dobrovolníci, kterých bylo sedm desítek a bez nichž by se pořádání této akce rozhodně neobešlo. „Dobrovolníci nezištně poskytli pomoc na trati a v zázemí závodu a za to jim patří velké díky a uznání,“ říká starosta města Tomáš Spurný. Své zásluhy na organizaci mají i bezpečností složky. „Za spolupráci děkujeme Městské policii Šumperk, Policii ČR, Zdravotnické záchranné službě Ol. kraje a temenickým dobrovolným hasičům,“ doplňuje Vondruška.

Poděkování patří také partnerům, bez jejichž podpory by nemohl závod dosáhnout takové úrovně. „Velké díky patří Nemocnici Šumperk, která dodala komplexní catering pro závodníky a upomínkové předměty. Významnou pomoc poskytly Pivovar Holba a firmy Best System a Partners Market Šumperk. Nemalá podpora přišla od společností Andrle Sport, Run Drink, Kraken’s, Auto Kubíček, Jeseníky - sdružení cestovního ruchu, Spodní prádlo Mertl, tiskárny Grafotyp, pekařství U Radnice, kavárny Pikola, Cakir’s Burger, DZ Svoboda, Johnny Servis ad.,“ dodává Michal Kleštinec.

Řada kladných ohlasů, úsměvy na tvářích dětských i dospělých závodníků a skvělá divácká atmosféra udělaly z prvního ročníku ŠumpeRUNu výjimečnou událost. „Díky velké pozitivní odezvě od závodníků i diváků jsme namotivovaní uspořádat ŠumpeRUN i v dalších letech. Věřím, že jsme položili základy nové tradici,“ uzavírá Vondruška. Druhý ročník běžeckého závodu ŠumpeRUN se s největší pravděpodobností uskuteční 7. června 2020.

Stále je možné zakoupit originální funkční tričko s motivem ŠumpeRUN. V ceně 380 Kč je k mání v Informačním centru Šumperk.

Vytvořeno 6.6.2019 14:58:48 | přečteno 3216x | hrachovina
load