Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperk spojil síly s dalšími obcemi. Aby ušetřil

Burza energií

Když se spojí síly, může se výrazně ušetřit. Šumperk, Mohelnice, Jeseník a Česká Ves se přednedávnem společně vydali dražit energie.

Dražba se odehrávala 12. března na půdě Českomoravské komoditní burzy Kladno. Obcím se povedlo získat citelně levnější elektřinu a plyn. Hlavně to vyšlo proto, že vůči potenciálním dodavatelům vystupovali jako jeden velký zákazník – odběratel, který měl za sebou téměř 50 tisíc obyvatel (Šumperk 25 916, Mohelnice 9 173, Jeseník 11 128, Česká Ves 2 439).

Vysoutěžený dvouletý kontrakt tak městu Šumperk a jeho organizacím přinese úsporu téměř 3 miliony korun. Ta se bude hodit, protože město může díky koronaviru očekávat snížení příjmů z daní. To Mohelnice má za dva roky ušetřit něco málo přes 1 milion korun, Jeseník přes 3 miliony a Česká Ves 640 tisíc korun.


Vytvořeno 7.4.2020 9:42:33 | přečteno 267x | buchtova
load