Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperk se roztančí již příští týden

Od středy 12. srpna do pondělí 17. srpna 2015 se město Šumperk promění ve velkou taneční scénu, která bude hostit folklorní soubory z celého světa. V rámci XXV. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu  se divákům představí na pět set padesát umělců z tuzemska i ze zahraničí. Chybět nebude ani tradiční cimbálovka, oslava dožínek, soutěž ve vaření kotlíkového guláše a ukázky lidových písní, řemesel a tradic.

Prostřednictvím lidových písní, hudby, tanců a lidových her si tímto způsobem připomínáme zvyky a obyčeje svých předků a současně máme možnost poznat i jiné, vzdálenější kultury a tradice,“ říká ředitelka festivalu Libuše Drtilová ze Sdružení přátel folkloru Severní Hané. To spolu s městem Šumperkem, Folklorním sdružením České Republiky a s pomocí postřelmovské Markovice a šumperských Seniorů Mezinárodní folklorní festival pořádá. 

cimbálovka

Folklorní festival bude zahájen ve středu 12. srpna v 15:30 hodin na malé scéně U Sovy, na které se představí tuzemské folklorní soubory, a následně zahraje k poslechu Cimbálovka Zbyňka Hrdličky. 

vaření guláše

Čtvrtek 13. srpna se ponese v duchu dožínek a soutěže o vaření nejlepšího kotlíkového guláše. Dožínkový průvod se po pěší zóně do Pavlínina dvora vydá od 14:30 hodin. Čtvrteční program zakončí setkání slovenských folklorních souborů, aneb podvečer s lidovou písní a tancem z různých oblastí naších sousedů.

roztančená ulice

V rámci letošního ročníku se divákům představí folklorní soubory například z Kostariky, Peru, Ameriky, Indonésie, Nového Zélandu a z dalších zemí. Jednotlivá vystoupení budou probíhat pod širým nebem na malé scéně U Sovy a na velké scéně v Pavlínině dvoře. V sobotu dopoledne se soubory divákům představí přímo v ulicích města.

Podrobný program festivalu naleznete zde.
Vytvořeno 6.8.2015 13:18:12 | přečteno 1642x | matusu
load