Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperk s dalšími městy znovu šetří společným nákupem energií na burze

Šumperk spolu s městy Jeseník, Mohelnice a s Českou Vsí nakupují každoročně elektřinu na Českomoravské komoditní burze Kladno. Letos k elektřině připojily i zemní plyn a nakoupily energie hned na dva roky. Na rozpočtech to bude znát, radnice a jejich příspěvkové organizace ušetří 6 a půl milionu korun.

„U plynu v maloodběru, který jsme na burze letos nakupovali poprvé, snižujeme náklady o třetinu. Jen na této komoditě Šumperk v příštích dvou letech ušetří téměř milion korun. Spolu se silovou elektřinou, která nám zlevnila o pětinu, to znamená celkovou úsporu 2 miliony a 300 tisíc korun,“ uvedl místostarosta Šumperka Tomáš Spurný.

Výrazných úspor dosáhl také Jeseník, který vedle zemního plynu v maloodběru pořizoval pro organizaci Správa majetku města Jeseník i velkoodběr. Za energie město zaplatí o 2 miliony a 700 tisíc méně, z toho úspora u plynu přesahuje 1 milion a 800 tisíc korun.

Mohelnice už plyn na kladenské komoditní burze nakupovala loni. „Pro letošní rok jsme tak už dosáhly burzovních cen. Společným nákupem se sousedními městy ale znovu významně ušetříme. Energetické vstupy se nám v příštích dvou letech sníží u plynu o 800 tisíc korun a u silové elektřiny o více než 600 tisíc korun,“ uvedla místostarostka Jana Kubíčková.

„Za šest let společných nákupů se nám spojení se Šumperkem, Jeseníkem a Mohelnicí osvědčilo, dlouhodobě se nám vyplácí. Spolu s nimi od roku 2011 nakupujeme silovou elektřinu v nízkém napětí, která nám v následujících dvou letech zlevní na 700 korun za megawatthodinu. To představuje pokles nákladů proti současným cenám o 20 procent a úsporu téměř 100 tisíc korun,“ doplnil starosta České Vsi Petr Mudra.

 
Vytvořeno 27.6.2016 11:54:28 | přečteno 1851x | hrachovina
load