Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperk obhájil 2. místo v soutěži třídění odpadů

oceneni

Ve Velké Bystřici u Olomouce byli oceněni zástupci nejlepších měst a obcí Olomouckého kraje v třídění odpadů za rok 2016. Ve dvanáctém ročníku tradiční soutěže s názvem O KERAMICKOU POPELNICI byly vyhodnoceny celkem čtyři kategorie podle velikosti obcí a měst. Město Šumperk obhájilo z loňského roku 2. místo.

Ve čtvrtek 18. května 2017 byli ve Velké Bystřici u Olomouce oceněni zástupci nejlepších měst a obcí Olomouckého kraje v třídění odpadů za rok 2016. Ve 12. ročníku tradiční soutěže s názvem O KERAMICKOU POPELNICI byly vyhodnoceny celkem čtyři kategorie podle velikosti obcí a měst. Rozdělení do kategorií má své opodstatnění pro zachování motivace pro všechny zúčastněné, neboť větší sídelní útvary produkují a vytřídí výrazně větší množství odpadů na občana (dálkové vytápění, větší koncentrace turistů, redukce lokálního vytápění pevnými palivy atd.).  Do soutěže, kterou každoročně pořádá Olomoucký kraj s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s., bylo zapojeno 394 obcí a měst Olomouckého kraje. S potěšením můžeme konstatovat, že výtěžnost tříděného odpadu v našem kraji stále roste. Vždyť jen oproti roku 2015 vytřídil v průměru každý občan kraje o 3 kg odpadu více, v průměru se tedy jednalo o 48,9 kg plastů, papíru, skla a nápojového kartonu na každého občana našeho kraje. V samotné soutěži se hodnotila vykazovaná data v systému EKO-KOM. Šlo především o množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele a počet vytříděných komodit na území jednotlivých sídelních útvarů. Hodnocena byla navíc i hustota sběrné sítě nebo sběr kovových odpadů (pokud by se sčítal i kovový odpad, bylo by to za rok 2016 v kraji cca 69 kg na každého občana, což by kraj posunulo na absolutní špičku v ČR). „Naše město Šumperk obhájilo z loňského roku 2. místo v kraji a obdrželo navíc šek na 20.000,- Kč, což je za poslední dva roky nejlepší výsledek v celé historii soutěže,“ řekl místostarosta města Šumperka Jan Přichystal, který společně s vedoucí odboru životního prostředí MěÚ Šumperk Danou Krňávkovou a pracovníkem odboru Vladimírem Hoškem cenu přebíral.

 
Vytvořeno 24.5.2017 14:14:57 | přečteno 894x | hrachovina
load