Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperk hledá městského architekta

Výběrové řízení na architekta vypsalo v těchto dnech město Šumperk. Architekt, který bude externím pracovníkem, bude garantem a iniciátorem tvorby koncepce rozvoje města. Město přijímá přihlášky do 16. září. Podmínky výběrového řízení najdete ikona souboruzde.

„Jeho hlavní náplní bude dohled nad vzhledem města a dále konzultační a poradenská činnost v oblastech architektury a urbanismu v Šumperku. Očekáváme, že bude předkládat například podněty na zlepšení veřejného prostoru, nebo dávat vyjádření k návrhům řešení jednotlivých investičních akcí,“ uvedl starosta Tomáš Spurný.

Doplnil, že městský architekt bude také zajišťovat konzultace pro občany města, vlastníky nemovitostí, investory a developery a usměrňovat jejich záměry tak, aby nebyly v rozporu s urbanisticko-architektonickým rozvojem a koncepcemi města. Vedení města od něj také očekává, že bude působit jako iniciátor a moderátor veřejných projednání a besed pořádaných městem pro lepší zapojení občanů do procesu rozvoje města.

Městský architekt bude externím pracovníkem, který bude pracovat pro město zhruba 30 hodin měsíčně. Do funkce by měl nastoupit 1. ledna 2020. 

Zájemci najdou přesné znění výběrového řízení na městského architekta na webových stránkách města na úřední desce, podrobné informace lze získat také u Ivy Krahulcové, vedoucí oddělení územního plánování, tel: 583 388309, e-mail: iva.krahulcova@sumperk.cz, nebo u Pavla Volfa, vedoucího odboru strategického rozvoje, tel: 583388304, 778806549, e-mail: pavel.volf@sumperk.cz.


Vytvořeno 21.8.2019 13:54:02 | přečteno 4163x | hrachovina
load