Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperané třídí odpady jako druzí nejlepší v kraji

Podesáté v historii předali minulé úterý zástupci Olomouckého kraje a Autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s., ocenění v soutěži „O keramickou popelnici“ obcím a městům, jejichž občané nejlépe třídí využitelné odpady. V kategorii měst nad patnáct tisíc obyvatel skončil Šumperk druhý za Olomoucí. Třetí příčka připadla Hranicím.

Soutěž hodnotí množství vytříděného separovaného odpadu přepočtené na jednoho obyvatele města nebo obce. Ty byly letos kvůli spravedlivějšímu hodnocení nově rozděleny do čtyř namísto dosavadních tří velikostních kategorií a v rámci celé republiky se sjednotila i pravidla krajských soutěží. V nich jsou každoročně hodnoceny aktivity obcí a měst v oblasti nakládání s komunálním odpadem, a to především v tříděném sběru využitelných složek. Obce jsou hodnoceny body v rámci několika kritérií, mezi něž patří například množství jednotlivých tříděných složek v přepočtu na obyvatele a rok, sběr čirého skla a nápojových kartonů či dostupnost nádob na separaci v obci. Konečné pořadí určuje součet jednotlivých bodů. Průměrně přitom obyvatelé Olomouckého kraje vloni vytřídili takřka osmdesát kilogramů papíru, plastu, skla, nápojových kartonů a kovů.

Zuzana Kvapilováker  popelnice 3

Kromě stylové keramické popelnice a věcných cen převzali zástupci šumperské radnice také finanční odměnu, která je za druhé místo dvacet tisíc korun. Peníze město použije na propagaci třídění komunálních odpadů.

Vytvořeno 9.12.2015 16:46:26 | přečteno 1853x | matusu
load